Sıradaki içerik:

Facebook’dan Yeni Grup Konuşma Odaları

e
sv

Huawei, 5G Destekli 5 Yeni Telefon İçin Sertifika Aldı!

608 okunma

Çin odaklı teknoloji devi Huawei, geride bıraktığımız zamanlarda yeni P40 serisini tanıtmıştı. Son olarak bütçe arkadaşı akıllı telefon Y8s amacıyla harekete geride bıraktığımız Huawei’nin, 5 yeni model amacıyla daha sertifika aldığı meydana çıktı.

Çin menşeili akıllı telefon yapımcısı Huawei, yakın vakitte Çin Zorunlu Sertifikası (3C) vasıtasıyla yeni akıllı telefonlarının serfitikasını aldı. Telefonların kimliğine dair bulgular şimdilik sahip olunan değil. 3C onayına kavuşan telefon modellerinin TEL-TN00, FRL-AN00, OXP-AN00, JSC-AN00, ANL-TN00 bulunduğu belirtildi. Bütün bu varyantların 5G alt yapısına sahip bulunduğu gelen bulgular arasında…

5G teknolojisinin yavaş yavaş yaygınlaşmasıyla beraber akıllı telefon yapımcıları 5G destekli telefon üretimine sürat verdi. Elbette bu akıllı telefonların 5G bağlantısını desteklemesi amacıyla başta prosedürcü olmak üzere başka donanımların da 5G ile uyumlu olması gerekiyor. Huawei’nin yeni prosedürcüsi Kirin 820 5G, orta civar bir prosedürcü olmasına karşın gerektiğince kuvvetli olacak gibi görünüyor.

Huawei’den 5 yeni model hamlesi:

Bir mikroblog sitesi Weibo kullanıcısına göre, söz hususu telefonlar, gücünü Kirin 820 5G, Kirin 985 5G ve Kirin 995 işlemcilerinden alacak. Bununla birlikte, Kirin 995’e dair halihazırda ayrıntılı bilgi bulunmuyor. Ayrıca, söz hususu işlemcinin Kirin 990 5G olabileceği de konuşuluyor. Sertifikalı modellerin, Honor 10X dahil olmak üzere birtakım Honor telefonları barındıracağı olasılık dahilinde yer alıyor.

Bildiğimiz gibi Çin odaklı teknoloji firması, yeni telefonu 10X Pro’yu çıkarmaya hazırlanıyor. Kamera modülünün 64 MP’lik bir çözünürlük sunacağı belirtilirken, telefonun gücünü Kirin 810’dan daha iyi bir performans yayınlayan ve 5G desteği olan Kirin 820 işlemciden alacağı ifade edildi. Ürünün fiyatı ile ilgili rastgele bir bilgi bulunmuyor fakat yakın vakitte fiyatının da meydana çıkması bekleniyor.

Modellerden bazıları, 40W şarj desteği ile gelebilir:

Huawei’nin sertifikalarını aldığı yeni 5 modeline gelecek olursak, modellerin bazılarının 40W şarj hızlı şarja sahip olacağı beklentisi var. Çinli teknoloji devinin son sertifika hamlesine ilişkin yeni ayrıntılar geldikçe buradan sizlere duyurmayı sürdüreceğiz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.