Huawei, 2020’nin 2. Çeyreğinde En İyi Akıllı Telefon Üreticisi Oldu

1 dk


Son bir yıl boyunca Huawei’yi hedef alan sınırsız ticaret kısıtlamalarına rağmen, Çin telekomünikasyon devi dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olma yolunda ilerlemesini sürdürdü.

Her ne kadar, Google uygulamalarının ve hizmetlerinin Huawei’nin akıllı telefonlarından kaldırılması Huawei için büyük bir darbe olsa da Canalys tarafından yayınlanan son rapora göre Huawei’nin nihayet Q2, 2020 için en iyi akıllı telefon üreticisi olmasını engellemek için yeterli değil.

Rakamlarla ifade etmek gerekirse, Huawei yılın ikinci çeyreğinde toplam 55,8 milyon akıllı telefon gönderdi ve bu da sevkiyat numarasında yıllık %5’lik bir sayıya denk geliyor. Buna karşılık, ikinci sıradaki Samsung, 2020 yılının 2. çeyreğinde sadece 53,7 milyon akıllı telefonun gönderilmesinden sonra sevkiyat sayısında %30’luk bir düşüş kaydetti.

Canalys’e göre, Huawei’nin Q2, 2020’deki akıllı telefon gönderilerinin %70’inden fazlası, şirketin hâkim olmaya devam ettiği ve büyüyen bir pazar payının tadını çıkardığı Çin pazarından geliyor.

Yılın üçüncü çeyreğinde, Huawei’nin Ağustos ayının başında Samsung Galaxy Note 20 amiral gemisi serisinin yakında piyasaya sürülmesini dikkate alarak liderliğini koruyup koruyamayacağını görmek ilginç olacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

74
9 Paylaşım, 74 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir