Huami Zepp Z Tanıtıldı! İşte Özellikleri

2 dk


Huami’nin dizaynıyla classic, özellikleriyle çağdaş saat sevenlere hitap eden yeni akıllı saati Zepp Z tanıtıldı. Cihaz, eski moda dizaynının altında 24 saat kalp atış hızı takibi ve uyku niteliği ölçümü gibi özellik saklıyor.

Xiaomi’nin giyilebilir teknoloji kısmındaki alt markası olan ve yakında Türkiye pazarına da giriş gerçekleştireceği söylenen Huami, yeni kuşak akıllı saati Zepp Z’yi resmi olarak duyurdu. Oval dizaynlı classic saat görünümüne sahip olan Huami Zepp Z, hem dizayn hem de özellikler yönünden tüketicileri hayal kırıklığına uğratmayacak gibi görünüyor.

1,39 inç büyüklüğünde yuvarlak bir AMOLED ekrana sahip olan Zepp Z, bu ekranın çevresinde ise titanyum alaşımlı bir çerçeve bulunuyor. 46,3 mm’lik bir kadrana sahip olan akıllı saat, 22 mm deri kayış ile kutusundan çıkıyor. Cihazın yanındaki fiziksel butonlardan en üstteki, kullanıcıları direkt olarak sıhhat uygulamalarına yönlendirirken, ortadaki dönebilir buton, uygulamalar arası geçişi sağlıyor.

Huami Zepp Z, classic saat modunda tek şarj ile 30 gün kullanım vadediyor

50’den çok classic ve çağdaş saat arayüzüne sahip olan Zepp Z, 5 ATM’ye kadar su direnci sağlıyor. Cihazın en mühim sağlık özellikleri arasında ise 7/24 kalp atış hızı takibi ve kandaki oksijen seviyesi (SpO2) takibi yer alıyor. Zepp Z ilaveten kullanıcının uyku kalitesini ve stress seviyesini de sıksık olarak takip ediyor.

Kalbinde 340 mAh bataryası olan Huami Zepp Z; temel saat modunda 30 gün, akıllı saat modunda ise 15 gün kullanım vadediyor. Amazon’un Alexa sesli asistanı ile beraber gelen cihaz, Android 5.0, iOS 10.0 ve üzeri işletim sistemine sahip bütün akıllı telefonlar ile Bluetooth 5.0 üzerinden stabil bir şekilde bağlanabiliyor. Cihaz, 16 MB RAM ve 256 MB dahili depolama kısmı ile kutusundan çıkıyor.

Gerek dizaynı gerekse özellikleriyle classic bir akıllı saatte “akıllı” özellikler arayan kullananlara hitap eden Huami Zepp Z, ABD’de 349 dolar, Avrupa’da ise 349 Euro (yaklaşık 3.207 TL + vergiler) fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Huami’nin resmi olarak Türkiye’ye giriş yapmasının sonrasında Zepp Z’nin Türkiye’de de satışa sunulma olsılığı bulunuyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

47
6 Paylaşım, 47 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir