Kripto Para

Hoffman, Ripple’ın SEC Davasında Kaybedebileceğini Söyledi

Chia Network CEO’su Gene Hoffman, Ripple’ın SEC’e karşı devam eden yasal gayretini kaybedebileceğini düşünüyor.

Kripto para piyasasındaki yükselişler, haber akışlarının da tesiriyle güç kazanmaya devam ediyor. Birçok kripto projesi, ardındaki haberlerin akışıyla güçlü bir ivme yakalamayı başardı. Bu kapsamda Ripple’ın, SEC’e karşı devam eden davasının sonucundaki fiyatlanması merak edilen mevzuların başında geliyor. Lakin, Chia Network CEO’su Gene Hoffman, Ripple’ın yıllardır SEC’e karşı verdiği hukukî çabayı kaybedebileceğini lisana getirdi.

Hoffman, Ripple’ın Kaybedebileceğini Düşünüyor

Chia Network CEO’su Gene Hoffman, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında, Ripple’ın SEC’e karşı hukukî çabayı kaybedebileceğini söz etti.

Twitter’da bir kullanıcı, Hoffman’a farklı bir soru yöneltti. Kullanıcının sorusunda, SEC Lideri Gary Gensler’in kripto paralara karşı yaklaşımı yer aldı. Gensler’in, Bitcoin dışındaki başka kripto para ünitelerini menkul değer olarak lanse etmesi, topluluğun yakın markajına girmiş durumda.

Chia’nın bu duruma karşı halini merak eden kullanıcı, Hoffman’dan sansasyonel bir cevap aldı. Hoffman, Chia’nın token’ı XCH’nin bir menkul değer olmadığını ve şirketin Chia öz sermayesini kaydetmeyi planladığını belirtti. Bu durumdan kaçınanların bilakis Hoffman, bunun yasal olmanın en açık yolu olduğuna inanıyor.

Bu tartışma ortamına dahil olan Matt Hamilton, Ripple’ın da özsermaye kaydını gerçekleştirdiğini, lakin SEC baskısından kaçamadığını lisana getirdi. Hamilton’a karşılık veren Hoffman, Ripple’ın paylarını kaydettirmeden evvel XRP satışı yaptığını ve bunun yanılgı olduğunu lisana getirdi.

Hoffman, token satışı olmadığında, bunun bir menkul değer olarak kabul edilemeyeceğini de kelamlarına ekledi. Ayrıyeten Chia şirketinin XCH’ye sahip olduğunu fakat hiçbir vakit rastgele bir token satmadığını açıkladı.

Tüm bu tartışma ortamında Hoffman, Ripple’ın XRP satışından ötürü menkul değer olarak kıymetlendirilmesine şaşırmayacağını söyledi. Chia CEO’su, SEC’in davayı kazanabileceğinin altını çizdi.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/hoffman-ripplein-sec-davasinda-kaybedebilecegini-soyledi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu