Kripto Para

Hintli Teşebbüs Kripto Vergi Kabusunu Çözmeye Çalışıyor

Hindistan merkezli TaxCryp Technologies twitter hesaplarında SAAS tabanlı TaxCryp yazılımını çıkaracaklarını duyurdu.

Kripto vergi hesaplama hizmetleri sunan Hintli firma TaxCryp, Hindistan’ın kripto vergilendirme kanunlarıyla çaba etmek için ve ülke hizmeti olarak yazılım tabanlı bir tahlil sunmayı planlıyor. TaxCryp, uygulamanın vergi hesaplama, uyumluluk ve raporlama gerekliliklerini kolaylaştırmayı hedeflediğini söyledi.

Hindistan’dan Kripto Paralara Vergi Uygulaması

Kripto paralar konusunda sert bir tavır sergileyen Hindistan hükümeti, 1 Nisan itibariyle tüm kripto gelirlerine vergi getirmişti. Bu vergilendirme, yüzde 30 sabit oran vergi ile 10 bin Hindistan rupisini aşan kripto varlıklarının satışı ve transferinde kaynakta kesilen yüzde 1 vergi uygulaması içeriyor.

Hindistan kripto yatırımcılarının diğer yerlerden elde edilen karlarla kayıpları dengelemesine müsaade vermiyor ve kripto düzenlemeleri belgisiz durumda. Bu vergileri hesaplama yoluna ait bilgiler bakanlık tarafından açıklanmıyor. Bu yüzden Hint vergi mükellefleri için can sıkıcı bir hal almış durumda.

Ayrıca bakanlık tarafından atılan bir tweette, bu yıl 31 Temmuz’a kadar yalnızca 6.7 milyon kişi gelir beyanında bulunmuş. Bunun Hindistan’ın nüfusuna oranla bu epey az bir iştirak olduğu belirtiliyor. TaxCryp Technologies ise kripto vergilendirme maddeleriyle çaba ederek ve ülke için raporlama gerekliliklerinin kolaylaştırarak bu şekil meselelerin önüne geçmek istiyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/hintli-girisim-kripto-vergi-kabusunu-cozmeye-calisiyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu