Altcoin

Hindistan Polygon Zincirinde Diploma Veriyor

Hindistan her yıl yaklaşık 100 bin öğrenciye verdiği diplomalarda dijitalleşmeye gitti ve Polygon blockchain ağı tabanlı dijital diploma dağıttı.

Maharashtra Eyalet Marifet Geliştirme Şurası (MSBSD), LegitDoc platformu aracılığıyla Polygon (MATIC) ağında entegre yaklaşık 100.000 doğrulanmış diploma dağıttı. LegitDoc, MSBSD ile Maharashtra Eyalet İnovasyon Topluluğu (MSINS) ortasındaki iş birliğini sağlamada yardımcı oldu. Indianexpress.com‘un 4 Ağustos’ta hazırladığı rapor, bu iş birliğinin blockchain teknolojisine dayalı evrakları çıkarmak ve onaylamak için bir yol olduğunu vurguladı.

Sertifikaları Dijitalleştirme Yolunda Birinci Adım

Hindistan’da dijitalleşmenin bir kesimi olan dijital diploma projesi, MSBSD tarafından her yıl yaklaşık 100.000 öğrenciye verilen diploma ve transkriptin dijital ortama aktarılmasını amaçlıyor. LegitDoc’un kurucu ortağı Neil Matris bahis hakkında şöyle dedi:

Bu diplomalar, Polygon blockchain ağına inançlı birer PDF olarak bağlandı.

Martis’e nazaran blockchain tabanlı diplomalar başka online diplomalarla karşılaştırıldığında en yüksek seviyede data müdafaası, zımnilik, açıklık ve maliyet tasarrufu sağlıyor.

Maharashtra Eyalet Maharet Geliştirme Heyeti (MSBSD), geçmişte dijital setifika vermediğini söylememizde yarar var. Konsey, bu projeyle bir arada sertifikaları dijitalleştirme ismine birinci adımı atmış oldu. Martis:

Kurul diplomaları dijitalleştirme yolunda alışılagelmiş dijital diplomalara geçmek yerine direkt blockchain tabanlı diplomalara yöneldi.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/hindistan-polygon-zincirinde-diploma-veriyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu