Kripto Para

Hindistan İcra Müdürlüğü, E-Nuggets’in Bitcoin Varlığını Dondurdu

Hindistan İcra Müdürlüğü (ED), kara para aklamak için oluşturulan oyun projesi E-Nuggets‘in Bitcoin (BTC) varlığını dondurduğunu duyurdu.

ED’nin yürüttüğü soruşturma, Hindistan’ın doğusundaki Kalküta kentinden gelen şikayet üzerine başlatıldı. Şikayetlere nazaran bir küme dolandırıcı, insanların paralarını çalmak için E-Nuggets isminde bir oyun platformu kurdu. Yapılan operasyonlar sonucunda, dolandırıcı kümenin 1.5 milyon dolarlık Bitcoin varlığı donduruldu.

ED, E-Nuggets’in Bitcoin ile Kara Para Akladığını Belirtti

ED, bu ayın başlarında altı yerde kapsamlı soruşturma başlattı. Dolandırıcı kümenin meskenine baskın yapan takım, 2 milyon dolardan fazla nakit yığınını ele geçirdi. Kapsamlı çalışmalar ile E-Nuggets dolandırıcılık ağını çökertti. Takıma ilişkin olduğu düşünülen ve yaklaşık pahası 1.5 milyon dolar olan 77,6 Bitcoin donduruldu.

Yapılan duyuruda, grubun dolandırcılık gayesiyle E-Nuggets isimli bir oyun platformu kurduğu belirtildi. ED’ye nazaran, farklı mazeretler üreterek para çekme süreçlerini askıya alan platform, son kademe olarak uygulama datalarını silerek kaçtı. Platformun gerisinde olduğu öne sürülen isimlerin yüklü Bitcoin transferleri gerçekleştirdiği tespit edildi.

Dolandırıcıların parayı yurt dışına kaçırmak için oluşturdukları kripto cüzdanları takip edildi. Rapora nazaran takım, insanlardan topladıkları parayla Hint borsası WazirX’ten aldığı kripto parayı, Binance cüzdanına transfer etti.

Dolandırıcı takımın Binance cüzdanına erişen ED, yaklaşık 1.5 milyon dolar bedelindeki 77,6 adet Bitcoin’i dondurdu.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/hindistan-icra-mudurlugu-e-nuggetsin-bitcoin-varligini-dondurdu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu