Oyun

Her Deneyimli FPS Oyuncusunun Avucunun İçi Üzere Bildiği, Hafızalarımızda Sağlam Yer Kaplayan 11 Harita

FPS çeşidi, bilhassa rekabet seven oyuncuların favorileri ortasında bulunan, epey tanınan bir cins. Hangimiz internet kafelerde CS 1.6 ile, Call of Duty ile saatlerimizi harcamadık ki? Hâl böyleyken bu oyunlardan kalan kimi yerleri, haritaları aklımızdan silinmeyecek bir formda hatırlıyoruz. Kimilerinde ise hâlâ dirsek çürütüyoruz. Gelin bu haritalara eski, yeni demeden ufak bir göz atalım.

Not: Liste sırasızdır.

1. Assault

her deneyimli fps oyuncusunun avucunun ici uzere bildigi hafizalarimizda saglam yer kaplayan 11 harita 0 uf8DkV6v

Cs_assault, çağdaş CS:GO’da eskisi kadar tercih edilmese de 1.6 vakitlerinin efsane haritalarındandı. T çatısındaki havalandırma boşluğu, iki çatının ortasında dönen keskin nişancı çatışmaları, CT’lerin kamyonunda bulunan güvenlik kameraları unutulmaz!

2. Crossfire

her deneyimli fps oyuncusunun avucunun ici uzere bildigi hafizalarimizda saglam yer kaplayan 11 harita 1 HK6maH56

Crossfire, Half-Life’ta arkadaşlarımızla vefat maçı oynarken bol bol tercih ettiğimiz, arkadaşlıkların ortasına fitne sokan efsane haritalardan biriydi. Böcekleri hâlâ tüylerimizi diken diken eder. Bombayı kuran hanginizdi bu ortada?

3. Dust 2

her deneyimli fps oyuncusunun avucunun ici uzere bildigi hafizalarimizda saglam yer kaplayan 11 harita 2 8nGcjTuB

Counter-Strike serisinin en tanınan haritası olan Dust 2, serinin hayranları olmayan birçok oyuncu tarafından bile ezbere biliniyor. Geçmişte çok tercih edilen bu harita, bütün yeni hâlleriyle de tahtı bırakacak üzere gözükmüyor.

4. Terminal

her deneyimli fps oyuncusunun avucunun ici uzere bildigi hafizalarimizda saglam yer kaplayan 11 harita 3

Call of Duty: Çağdaş Warfare 2 oyuncularının üzerinde saatlerini çürüttüğü bu harita, adeta efsane serinin bir ikonu hâline gelmiş, hafızalarımızdan silinmeyen çeşitten.

5. Badlands

her deneyimli fps oyuncusunun avucunun ici uzere bildigi hafizalarimizda saglam yer kaplayan 11 harita 4 Ztyz5zJH

FPS demişken Team Fortress 2’den, TF2 demişken de Badlands’ten bahsetmemek olmaz. Team Fortress 2’nin en tanınan haritası olan Badlands’te denetim noktası modunu oynuyoruz.

6. Coastline

her deneyimli fps oyuncusunun avucunun ici uzere bildigi hafizalarimizda saglam yer kaplayan 11 harita 5 hiGCuGek

Biraz daha çağdaş vakte geçecek olursak Rainbow Six Siege’in Coastline haritasının hayli sevildiğini söyleyebiliriz. R6’dan yer verilebilecek House, Kafe Dostoyevsky üzere birçok farklı ve sevilen harita da var natürel, sizin tercihiniz ne olurdu?

7. Nuketown

her deneyimli fps oyuncusunun avucunun ici uzere bildigi hafizalarimizda saglam yer kaplayan 11 harita 6 7K6LLFj4

Call of Duty: Black Ops’un çok oyunculu modunda hayli sevilen bu harita, serinin birçok öteki oyununa da eklenmeyi başardı. Call of Duty serisinin en küçük haritalarından biri olan Nuketown, buna karşın bizlere unutulmaz anlar yaşattı.

8. Caspian Border

her deneyimli fps oyuncusunun avucunun ici uzere bildigi hafizalarimizda saglam yer kaplayan 11 harita 7 QfsuEMV7

Battlefield 3’ten hatırladığımız Caspian Border da saatlerimizi geçirdiğimiz yerlerden bir tanesi. Bizleri Hazar Denizi’ne götüren bu haritadaki devasa anteni aşağı indirmeyen oldu mu?

9. Inferno

her deneyimli fps oyuncusunun avucunun ici uzere bildigi hafizalarimizda saglam yer kaplayan 11 harita 8

Inferno da tıpkı Dust 2 üzere Counter-Strike serisinin vakitsiz efsanelerinden bir tanesi. 1.6 periyodunda oyuncuların sıklıkla tercih ettiği bu harita, popülerliğini hem profesyonel hem de amatör arenada hâlâ koruyor.

10. Bind

her deneyimli fps oyuncusunun avucunun ici uzere bildigi hafizalarimizda saglam yer kaplayan 11 harita 9 mEDmHJrV

VALORANT’ın kıdemi listedeki başka yapıtlardan çok daha düşük olsa da oyun mevcut FPS arenasında kendisine değerli bir yer edinmiş durumda. Oyuncular haritalara dair çeşitli fikirlere sahip, lakin Bind herkesin sevdiği bir yer üzere görünüyor. Pekala sizin favori VALORANT haritanız hangisi?

11. Giriş

her deneyimli fps oyuncusunun avucunun ici uzere bildigi hafizalarimizda saglam yer kaplayan 11 harita 10 ESJ29Z3Y

Sürpriz! Bu haritaların ortasında Wolfteam’den bir harita görmeyi beklemiyordunuz muhtemelen. Aslına bakılırsa haklısınız, oyun her ne kadar ülkemize has ve itibarını çok büyük oranda kaybetmiş olsa da bu haritada hepimiz çocukken dirsek çürütmüşüzdür. Palavra mı?

Sizce neler eksik?

her deneyimli fps oyuncusunun avucunun ici uzere bildigi hafizalarimizda saglam yer kaplayan 11 harita 11 UwljEtjn

Şu an bol bol oynadığımız yahut geçmişte bol bol oynamış olduğumuz birçok haritaya listemizde yer vermiş olsak da FPS tarihinde elbet ki sayısız efsane harita bulunuyor. Sizce listeye hangi haritalar eklenmeliydi?

Kaynak: https://onedio.com/haber/her-tecrubeli-fps-oyuncusunun-avucunun-ici-gibi-bildigi-hafizalarimizda-saglam-yer-kaplayan-11-harita-1061967

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu