Sosyal Medya

Hem Facebook, hem de Instagram kullananlar için güzel haber

Pazartesi günü şirket, hesaplar arasında geçiş yapmak için Android, iOS ve web’de yeni bir arayüz sunmaya başladı. Facebook ve Instagram kimlik bilgilerinizi aynı Hesap Merkezine eklediyseniz, telefonunuzun ana ekranına, çoklu görev menüsüne veya uygulama çekmecesine gitmeden iki uygulama arasında geçiş yapmak için bu özelliği kullanabilirsiniz. Arayüz ayrıca tüm bildirimlerinizin sayısını tek bir yerde görmenizi sağlar.

Aynı zamanda Meta, Android ve iOS’ta yeniden tasarlanmış bir oturum açma ve işe alım deneyimi sunuyor. Şirketin sosyal ağlarında yeniyseniz, bir hesap oluşturabilir ve ardından bunu ek hesaplar oluşturmak için kullanabilirsiniz. Halihazırda hem Facebook hem de Instagram hesaplarına sahip olanlar için, bir uygulamayla ilişkili oturum açma bilgilerini diğerine erişmek için kullanmak artık mümkün – ancak önce bunları aynı Hesap Merkezine eklemeniz gerekiyor.

Hem Facebook, hem de Instagram kullananlar için güzel haber

Meta, yeni bir hesap oluşturmak için mevcut bir hesabı her kullandığınızda veya Hesap Merkezi’ne bir hesap eklediğinizde sizi bilgilendirecektir. Ek olarak, iki faktörlü kimlik doğrulama gibi güvenlik özellikleri çalışmaya devam edecek ve örneğin birinin Facebook hesabınıza erişmek için Instagram kimlik bilgilerinizi kullanmasını önleyecektir.

Yeni özellikler “şu anda Facebook ve Instagram ile sınırlı” olsa da Meta, “tüm teknolojilerimizde bağlantılı deneyimlerin nasıl iyileştirileceğini keşfetmeye devam edeceğini” belirtiyor. Ağustos ayında Meta hesaplarının piyasaya sürülmesinin ve şirketin hem gelirinde hem de kullanıcı büyümesinde son zamanlarda yaşanan düşüşün ardından geliyorlar.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/hem-facebook-hem-de-instagram-kullananlar-icin-guzel-haber-6332e5c9f261b275cb1a15e1

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu