Yaşam

Hekimler Mayıs Ayında 6 Gün İş Bırakıyor

Türkiye’de sıhhat bölümündeki çalışanların ve bilhassa tabiplerin şikâyetleri her geçen gün gündeme gelmeye devam ederken sesini duyurmak isteyen doktorlar çeşitli aralıklarla grevler gerçekleştiriyor. Bugünse HEKİMSEN tarafından önümüzdeki ay gerçekleştirilecek iş bırakmaların tarihleri paylaşıldı..

Toplumsal medya hesaplarından paylaşım yapan HEKİMSEN, mayıs ayı boyunca toplamda 6 gün tüm meslektaşlarıyla birlikte iş bırakacaklarını duyurdu. Sıhhat Bakanlığı’na “Tükenen sabrımızla, mesleğimizin prestiji için kelam değil icraat bekliyoruz.” notunu düşen Sendika, tarihleri şu formda paylaştı:

HEKİMSEN’in duyurusu:

Doktorlar ne istiyor?

HEKİMSEN tarafından 5-6, 17,18 ve 27-27 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan HEKİMSEN ve daha evvel greve imza atan tüm tabipler, ortak bir talep lisana getiriyordu. Doktorlar, ağır çalışma şartları, sıhhatte şiddet, mobbing ve maaş üzere meselelerin düzeltilmesini istiyorlar.

Pekala vatandaş ne yapacak?

Yapılacak olan iş bırakma hareketleri sırasında sıhhat hizmetleri, resmî tatillerde sunulduğu biçimde devam edecek. Bu nedenle vatandaşların acil durumlar dışında sıhhat kurum ve kuruluşlarına başvurmaması istenecek. Grev mühletince acil hastalar, diyaliz hastaları, acil ve riskli hamileler, çocuk aciller, kanser hastaları ve ağır bakım hastalarının bakımı aksamayacak.

Kaynak: https://www.webtekno.com/doktorlar-mayis-ayi-6-gun-is-birakacak-h122899.html

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu