Kripto Para

Hbit’in 18 Milyon Doları FTX’te Sıkıştı

Hong Kong merkezli dijital varlık şirketi Hbit Limited’in FTX’te bulunan 18,2 milyon dolarını FTX’in iflas başvurusu nedeniyle çekemediği öğrenildi.

New Huo Technologies Holdings Limited, hissedarlarına yaptığı duyuruda yan kuruluşuyla ilgili olarak, paranın 13,2 milyon dolarının müşterilere ilişkin olduğunu 4,9 milyon dolarının ise Hbit varlıkları olduğunu söyledi.

Hbit Limited’in 18 Milyon Doları FTX’te Kaldı

FTX’in iflasını açıklaması kripto para borsasının yatırım yaptığı ayrıyeten varlıklarını FTX’te saklayan diğer kripto para paydaşlarını da önemli biçimde etkiledi. Bu bağlamda Hbit Limited’in 18,2 milyon dolarlık varlığını çekemediği söylendi.

New Huo Technologies Holdings Limited, hissedarlara yaptığı duyuruda yan kuruluşuyla ilgili olarak, paranın 13,2 milyon dolarının müşterilere alım satım taleplerinden kalan 4,9 milyon dolarının ise Hbit varlıkları olduğunu söyledi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada şöyle dendi:

“FTX dahil olmak üzere FTX küme kuruluşları 11 Kasım 2022’de Amerika Birleşik Devletleri’nde iflas müdafaası için başvuruda bulunduğundan, kripto para varlıkları FTX’ten geri çekilemez”

FTX kripto borsasının çöküşü, kripto sanayisinde şok tesiri yarattı. FTX’in sıkıntısı kripto para piyasasının alt üst olmasına ve kripto topluluğunun tüm sanayinin nasıl etkileneceği konusunda endişelenmesine neden oldu.

Kripto borsası Cryptocom , FTX’e 10 milyon dolarlık bir riske sahip olduğunu söyledi ve bir ticaret firması olan Genesis, FTX ticaret hesabında 175 milyon dolarlık kilitli fona sahip olduğunu söyledi. Bu şirketlerin dışında da FTX’in son durumundan ötürü sorun yaşayan şirketlerin olduğu biliniyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/hbitin-18-milyon-dolari-ftxte-sikisti/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu