Sıradaki içerik:

Redmi Note 10 ve Note 10 Pro, bu Yonga Setlerini Kullanacak

e
sv

Hayat Eve Sığar Uygulamasına Güncelleme Geldi!

704 okunma

Sağlık Bakanlığı doğrulusunda corona virüsü ile mücadele kapsamında kullanıma yayılan Hayat Eve Sığar programı güncellendi. Merakla beklenilen özellik geldi: bundan sonra bulunduğunuz konumu değil, her yeri inceleyebiliyorsunuz.

Yeni özellik programya gelen güncelleme ardından Hayata geçti. Bu kapsamda ülke geneli amacıyla corona virüsü yoğunluk haritasına ulaşmak isteyenlerin App Store ya da Google Play Store üstünden güncellemesi / yüklemesi yeterli olacak.

Hayat Eve Sığar güncellendi

Artık Hayat Eve Sığar program ekranında sol altta tespit edilen kısma dokunarak, istenilen alanda araştırma yapılabiliyor. Sol aşağıdaki simgeye dokunulduğunda harita üstünde yoğunluk alanları gösteriliyor. Haritada yer alan kırmızı alanlar corona virüs riskinin en yüksek yaşandığı gölgeler, sarı bölge orta riskli bölgesi gösteriyor. Yeşil bölge ise düşük riskli olarak nitelendiriliyor.

Harita üzerinde işaretlenmemiş, renk bulunmayan kısımlar da bulunuyor. Bu da yerleşimin yok denecek kadar az olduğu bölgeleri işaret ediyor. Harita üzerinde inceleme yapıldığında, kalabalık ilçeler ve merkezlerdeki kırmızı alan dikkat çekiyor.

Bununla beraber “Yakınlarım” kısmına eklediğiniz kişileri de program üzerinden takip edebilme olanağı getirildi. Bununla beraber programnı sağ üst evresinde tespit edilen ilişki hali evresinden da, sosyal uzaklık kuralına uyulup uyulmadı denetim edilebiliyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.