Gündem

Hava Trafiğine Sis Manisi: 50 Uçak İstanbul Havalimanı’na Yönlendirildi

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda, sabah saatlerinde etkisini arttıran yoğun sis nedeniyle iniş yapamayan 50 uçak, İstanbul Havalimanı’na yönlendirildi.

Sabiha Gökçen Havalimanı işletmesi, sosyal medya hesabından sosyal medya hesabından açıklama yaptı

hava trafigine sis manisi 50 ucak istanbul havalimanina yonlendirildi 0 g98B4yis

Anadolu yakasında etkili olan ve görüş mesafesini düşmesine neden olan yoğun sis, hava ulaşımında aksamalara neden oldu. Aksamalar nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı işletmesi, sosyal medya hesabından ‘Sisin görüş mesafesini azaltması nedeniyle, pist 05.45 itibariyle iniş, 06.20’de de kalkış trafiğine kapatılmıştır. 07.20’de kalkışlar kontrollü bir şekilde başlamış, inişler halen yedek meydanlara divert etmektedir. Saat 10.00’da operasyonun normalleşmesi beklenmektedir’ açıklaması yaptı.

İstanbul Havalimanı, açıldığı günden bu yana en çok sayıda divert eden uçağa ev sahipliği yaparak, rekor kırdı.

hava trafigine sis manisi 50 ucak istanbul havalimanina yonlendirildi 1 U4yFuObn

Sisin görüş mesafesini azaltmasından dolayı sabah 06.20 itibariyle Sabiha Gökçen Havalimanı’nın uçuş trafiğine kapatılmasının ardından, uçaklar havada tur atmak zorunda kaldı. Tur atarak yakıt kritiğine giren uçaklar, çevre havalimanlarına yönlendirildi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yapamayan 50 uçak, en yakındaki havalimanı olan İstanbul Havalimanı’na iniş yapmak zorunda kaldı.

Kaynak: https://onedio.com/haber/hava-trafigine-sis-engeli-50-ucak-istanbul-havalimani-na-yonlendirildi-1118352

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu