Sıradaki içerik:

Windows 10X: Microsoft güncellemeleri 90 saniyeden daha kısa sürede vaat ediyor

e
sv

HAVA TEMİZLEYİCİLERİ VİRÜSLERE KARŞI MÜCADELE EDERKEN ÇOK ETKİLİ DEĞİL

285 okunma

Mevcut salgından etkilenen bazı kullanıcılar, iç mekan hava kalitesini artırmak ve virüs bulaşmasını önlemek için hava temizleyicileri kullanmayı seçeceklerdir. Ancak, Danıştay’ın ortak önleme ve kontrol mekanizmasının bugünkü basın toplantısında , bazı uzmanlar bir hava temizleyicinin kullanılmasının virüsleri filtreliyemiyeceğini söyledi.

Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nde araştırmacı olan Feng Luzhao, ‘Piyasada yaygın olarak kullanılan hava temizleyicileri fanlardan ve filtreleme cihazlarından oluşmaktadır. Fan evde hava emer. Filtreleme bileşeni, adsorpsiyon yoluyla çeşitli kirleticileri filtreler. Sonra filtrelenmiş havayı dışarı atar. Virüslerin veya diğer patojenik mikroorganizmaların öldürülme oranına gerek yoktur. Bu yüzden virüsü filtrelemeyebilir.

Hava temizleyicileri esas olarak havadaki bir veya daha fazla kirletici için uygundur. Aynı zamanda, uzmanlar sıradan hane halklarının günlük havalandırma konusunda ısrar ettiğini de belirtti. Ancak mevcut sıcaklık nispeten düşük olduğundan, havalandırmak için pencereyi açarken, soğuk algınlığını önlemek için iç ve dış mekan arasındaki büyük sıcaklık farkına dikkat etmelisiniz.

Şu anda daha yaygın olarak kullanılan hava temizleme teknolojileri şunlardır: adsorpsiyon teknolojisi, negatif (pozitif) iyon teknolojisi, HEPA yüksek verimli filtrasyon teknolojisi, elektrostatik toz toplama teknolojisi, vb. Bu anlamda malzeme teknolojileri fotokatalist, aktif karbon, sentetik elyaf vb. Piyasadaki hava temizleyicileri çoğunlukla aynı anda çoklu arıtma teknolojileri ve malzeme ortamları kullanır.

Kısacası, hava temizleyicileri virüslerden kaçınmalarına yardımcı olabileceğini düşünenler diğer yaklaşımları düşünmelidir. Hava temizleyicilerin belirli bir amacı olduğunu kastediyoruz. Ve bu virüsleri öldürmez.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar
  • Büşra 2 sene önce
  • tebrikler

avatar
  • Fatma 2 sene önce
  • teşekkürler