Donanım

HarmonyOS 3.0 için çıkış tarihi netleşti!

Huawei’nin lokal HarmonyOS‘u, ABD’nin şirkete karşı yaptırımlarının ortaya çıkmasından bu yana süratle gelişti. HarmonyOS 3.0 yinelemesi, Eylül 2022 sürümünde karşımıza çıkacak.

HarmonyOS 3.0 için çıkış tarihi belli oldu!

harmonyos 30 icin cikis tarihi netlesti 0 yRKMrRgn

Sağlam bir kaynak olan Weibo’dan Changan Digital King’e nazaran, yazılımın Beta sürümü önümüzdeki haftalarda çıkacak .HarmonyOS 3.0, Ekim 2021’de duyuruldu ve birinci Geliştirici Önizlemesi kısa bir mühlet sonra çıktı. Kaynak tarafından sağlanan detaylara nazaran, Harmony OS 3.0‘ın kararlı sürümünün Eylül 2022’de çıkması planlanıyor. Evvelki sürüm (Sürüm 2.0) Haziran 2021’de piyasaya sürüldü ve ekosistemi şimdiden 100 milyona ulaştı.

HarmonyOS 3.0, geliştirilmiş bir kullanıcı arayüzüne ve genel olarak daha uygun performansa sahip. Bununla birlikte, işletim sisteminin görünümünde ve hissinde değerli değişikliklerle gelmiyor. ArkUI üzere başka eşlik eden uygulamalar da piyasaya sürüldü. ArkUI, TypeScript yahut JavaScript kullanarak uygulamalar oluşturmaya yönelik bildirimsel bir UI ortamıdır. Huawei Mate 50 serisinin HarmonyOS 3.0’ı dağıtan birinci modellerden birine sahip olması bekleniyor. Huawei Mate 50, bu yıl Temmuz ayına kadar piyasaya sürülebilir. Hangi mevcut aygıtların yeni sürüme güncelleneceğine gelince, birinci betalar yayınlanmaya başladığında bunun ayrıntıları netleşecektir. Çinli teknoloji üreticisi Huawei’in HarmonyOS 3.0 ile asıl maksadının sistem yeteneklerinin ve geliştirme araçlarının yükseltilmesi olduğu söyleniyor.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/donanim/harmonyos-30-icin-cikis-tarihi-netlesti-625668f61ef9e56d2424c6fd

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu