Gündem

Hande Baladın’ı Korkutan Taciz: “Antrenmanlara Gitmekte Zorlanıyorum”

Milli voleybolcu Hande Baladın sosyal medya hesabına atılan taciz içerikli mesajlar sonrası suç duyurusunda bulundu. Baladın, gelen mesajlar sonrası korkudan antrenmana gidemeyecek hale geldiğini söylerken, mesajları attığı belirlenen kişi hakkında 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Baladın, yaşadığı korku nedeniyle antrenmanlara gitmekte zorlanmaya başladı

hande baladini korkutan taciz antrenmanlara gitmekte zorlaniyorum 0 LdC1gXpT

Sabah gazetesinden Dilek Yaman Demir’in haberine göre; Milli voleybolcu Hande Baladın’a geçtiğimiz yıl sosyal medya hesabından taciz içerikli mesajlar gelmeye başladı. Birden fazla kullanıcı tarafından gelen aynı mesaj içerikleri sonrası büyük bir paniğe kapılan genç voleybolcu Hande Baladın, yaşadığı korku ve tedirginlik nedeniyle antrenmanlara gitmekte zorlanmaya başladı. Sesli ve görüntülü mesajlarda genç sporcuya gönderilen, ‘Seni seviyorum Handem, gidelim buradan. Kaçalım bitanem, Handem, Sen benimsin. Benim olacaksın’ mesajlarının sürekliliğinin artması ardından milli voleybolcu Hande Baladın suç duyurunda bulundu.

 Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

“Bana karşılık verdiği için mesajlarıma devam ettim”

hande baladini korkutan taciz antrenmanlara gitmekte zorlaniyorum 1 JE5RVhjz

Soruşturma kapsamında sosyal medya kullanıcısı 31 yaşındaki bir üniversitenin son sınıf Hukuk fakültesi öğrencisi Sergen G.’ye ulaşıldı. İfadesi alınan üniversiteli, sosyal medya hesaplarının sahibi olduğunu kabul etti. Sergen G., şunları söyledi:

‘Ben Hande’yi milli sporcu olduğu için tanırım. Kendisine ulaşmak için çeşitli kullanıcılar oluşturup kendisine mesaj attım. Benim attığım mesajlar sonrası beni engellemedi. Engellemediği gibi attığım mesajlara karşılık gelen video ve fotoğraflar paylaştı. Paylaşımları sonrası benden hoşlanmaya başladığını düşündüm. Bu durumu ciddiye aldım. Bana karşılık verdiği için mesajlarıma devam ettim. Kendisine attığım mesaj halen durmaktadır. Beni reddetmiyor’

Mesajları atan kişi hakkında 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı

hande baladini korkutan taciz antrenmanlara gitmekte zorlaniyorum 2 EWsAaCJY

Savcılık tarafından yürütülen soruşturma geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Cumhuriyet savcısı Kerem Ali Yakut tarafından milli voleybolcuyu attığı cinsel içerikli mesajlarla taciz eden ve sürekli mesaj atarak huzur ve sükûnunu bozan genç hakkında, ‘Cinsel Taciz ve Kişilerin Huzur sükununu bozma’ suçundan 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Dava, Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek.

Kaynak: https://onedio.com/haber/hande-baladin-i-korkutan-taciz-antrenmanlara-gitmekte-zorlaniyorum-1118175

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu