Telefonlar

Hamile taklidi yaptı, iPhone modellerini sınırdan kaçak geçirmeye çalıştı

Çin’de meydana gelen bir olay, tüm dünyanın ilgisini ve hayretini çekmeyi başardı. Dışarıdan hamile olduğu sanılacak bir görünümde olan kadın, ülkeye kaçak yollardan Intel Alder Lake işlemci ve Apple iPhone akıllı telefonları sokmaya çalışırken yakalandı.

Kadının hareketlerinden şüphelenen Çinli gümrük muhafaza memurları, hamile olduğu düşünülen kadını durdurarak üzerinde arama yapmak istedi. Bu duruma sinirlenen kadın, 6 aylık hamile olduğunu ve bu yapılanı doğru bulmadığını söylese de yetkilileri ikna edemedi. Üzerinde arama yapılan kadının göbeğinin protez olduğu ve aslında hamile falan olmadığı, protez göbeğinin altında ise ülkeye kaçak yollardan yüzlerce işlemci ve iPhone model akıllı telefon sokmaya çalıştığı tespit edildi.

Hamile taklidi yaptı, iPhone modellerini sınırdan kaçak geçirmeye çalıştı

Bu gelişme üzerine kadının üzerini iyice aramaya başlayan memurlar, tam 202 adet Intel Alder Lake işlemci ile 9 farklı iPhone modeli buldu. Yetkililer bulunan iPhone modelleri hakkında detaylı bir açıklama yapmazken, bu olay Çin’deki ilk işlemci veya akıllı telefon kaçakçılığı olayı değil.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir haberde, Amerikalı bir iPhone kullanıcısının çalınan telefonun Çin’deki bir vatandaş tarafından kullanıldığı ortaya çıkmış, bunun üzerine Çin’e giden Amerikalı adamın, telefonun yeni sahibiyle dost olduğu ve bu gelişmenin iki ülke arasında barış köprülerinin kurulabilmesi için sembolik bir adım olarak görüldüğü belirtilmişti.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/mobil/hamile-taklidi-yapti-iphone-modellerini-sinirdan-kacak-gecirmeye-calisti-638d85ece754054e13220702

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu