Gündem

Haluk Levent AHBAP’ın Kızılay A.Ş.’den Kaç Milyon TL’lik Besin Satın Aldığını Rapor Bilgisiyle Açıkladı

Dün gazeteci Murat Ağırel’in ortaya attığı Kızılay’ın AHBAP’a çadır sattığı iddiası her iki taraftan da doğrulandı. Ancak bugün Haluk Levent’in açıklamasına göre AHBAP Kızılay A.Ş.’den sadece çadır değil, gıda da satın almış. Bakın o miktar ne kadar?

Bildiğiniz gibi dün gazeteci Murat Ağırel, Kızılay’ın, depremin üçüncü gününde Ahbap Derneği’ne 46 milyon lira karşılığında çadır sattığı öne sürülmüştü.

haluk levent ahbapin kizilay asden kac milyon tllik besin satin aldigini rapor bilgisiyle acikladi 0 iSsr2nQa

Kısa süre sonra AHBAP bu iddiayı doğruladı ve Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

haluk levent ahbapin kizilay asden kac milyon tllik besin satin aldigini rapor bilgisiyle acikladi 1

*6 Şubat 2023 günü ülkemizde yaşanan Kahramanmaraş merkezli ve toplam on ili etkileyen deprem nedeniyle depremden zarar gören vatandaşlarımızın çadır ihtiyacını karşılayabilmek için tüm ülke seferber olmuş, derneğimiz de tüm ülke çapında çadır üreten firmalar ile temasa geçmiştir.

*Ancak; depremin 10 ili etkilemesi ve yıkımın olağanüstü düzeyde olması nedeniyle ülkemizdeki tüm çadır üreticilerinin mevcut stokları vatandaşlarımızın mağduriyetlerini karşılayamamıştır. O tarihte iletişime geçtiğimiz firmalarda hemen o sabah deprem bölgesine gönderebileceğimiz çadırlar yoktu. En erken 1 hafta içinde yetiştireceklerdi.

*Arkadaşlarımız, Kızılay’ın iştirakinde olan Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş ile görüşme gerçekleştirdiler. Ellerinde 2050 adet olduğunu öğrendiğimiz çadırların sözleşmesini hemen yaptık ve ertesi sabah 2050 tane çadırı deprem bölgesine gönderdik.

*Çadırlar 2 bölgeden gelecekti. Erzincan’dan 1232 adet (8 TIR) çadır öncelikle en yakın şehirler olan Adıyaman ve Kahramanmaraş’a; Ankara’dan da  918 adet (8 TIR ) çadır Hatay’a gönderilmek üzere 10 Şubat’ta yüklendi ve aynı gece dağıtıldı.

Tepkilerin artmasının ardından Kızılay Başkanı Kerem Kınık’tan da açıklama geldi. Kınık, sattıkları çadırların parasını çadır imal etmek ve diğer yardımlar için kullandıklarını iddia etti.

haluk levent ahbapin kizilay asden kac milyon tllik besin satin aldigini rapor bilgisiyle acikladi 2 VtRgJ83V

‘Bu çadırlar yine vatandaşlarımıza gitti. Burada herhangi bir kötü niyet aramaya gerek yok. Ahbap bu çadırları talep etmese biz yine çadırı AFAD’a teslim edecektik’

Bu sabah Fox’ta İlker Karagöz ile Çalar Saat programına konuk olan Haluk Levent, Kızılay’dan sadece çadır değil gıda ürünleri de satın alındığını açıkladı.

haluk levent ahbapin kizilay asden kac milyon tllik besin satin aldigini rapor bilgisiyle acikladi 3 KrCaS6LF

Olay bir anda Türkiye’nin gündemine oturunca Haluk Levent yayından sonra Kızılay’dan alınan gıda ile ilgili rapor bilgisini paylaştı.

haluk levent ahbapin kizilay asden kac milyon tllik besin satin aldigini rapor bilgisiyle acikladi 4 N6jh8LjQ
haluk levent ahbapin kizilay asden kac milyon tllik besin satin aldigini rapor bilgisiyle acikladi 5 BKV9Qb7R
haluk levent ahbapin kizilay asden kac milyon tllik besin satin aldigini rapor bilgisiyle acikladi 6 OEwEy8ZF

Yani kısacası Kızılay A.Ş., AHBAP’a 14 milyon TL’lik gıda satışı da yapmış. Bakalım gelişmeler ne olacak?

haluk levent ahbapin kizilay asden kac milyon tllik besin satin aldigini rapor bilgisiyle acikladi 7 6fGiXXJq

Kaynak: https://onedio.com/haber/haluk-levent-ahbap-in-kizilay-a-s-den-kac-milyon-tl-lik-gida-satin-aldigini-rapor-bilgisiyle-acikladi-1130917

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu