Kripto Para

Haftanın Kilit Açılımı Yapacak Kripto Paraları

Bu hafta “token kilit açılımı” gerçekleştirecek üç kripto parayı, fiyat ve proje tesirleri üzerinden inceledik.

TokenUnlocks’dan alınan datalar ışığında, bu hafta kilit açılımı gerçekleştirmesi beklenen kripto paraları derledik. Bilhassa de tanınan proje token’larının “kilit açılımına” gitmesi, kripto yatırımcısında büyük merak uyandırdı. Bu hafta, APT, GAL, GLMR, SWEAT tarafında dikkate bedel “token kilit açılımları” yapılacak. Kripto yatırımcıları yakın vakit diliminde gerçekleşecek olan “token kilit açılımlarına” gözlerini çevirmiş durumda.

Bu Hafta Kilit Açılımı Gerçekleştirecek Olan Projeler

TokenUnlocks tarafından alınan datalara nazaran, bu hafta kilit açılımı gerçekleştirecek projeler belirlendi. Bilhassa de Aptos (APT), Galxe (GAL), Tornado Cash (TORN) göze çarpmış durumda. Bu üç kripto paranın dünyanın en tanınan ve en hacimli borsası Binance’da olması öne çıkıyor.

Önümüzdeki bir haftalık sürece bakıldığında ise APT, TORN, GAL, GLMR, SWEAT projelerinin “token kilit açılımına” gideceği belirtildi.

haftanin kilit acilimi yapacak kripto paralari 0 287bjb7Y

1- Aptos (APT)

Kilit açılımı gerçekleştirecek coin’lerden birisi olan APT, toplam arzın yüzde 0,454’ü olan 4.543.477,94 APT’nin kilidini açacak. Son vakitlerin öne çıkan projesi APT, 50.614.344 dolar bedelindeki token’ları sirkülasyona sürecek. 2023’ün öne çıkan kripto paralarından olan APT, şimdiki olarak kilidi açılan token’ların sayısı yüzde 85 olarak 851.83 milyon tane APT olarak öne çıkıyor. Kalan kilitli token ölçüsü ise, yüzde 15 olarak yaklaşık 148.17 milyon tane APT‘ye denk geliyor.

Özellikle de son vakitlerde yeterli fiyatlamasıyla öne çıkan APT, gerçekleştireceği yüzde 0.45’lik kilit açılımıyla yatırımcıların dikkatini toplamış durumda. Başka projelerin kilit açılımlarına bakıldığında ise APT‘nin için büyük bir oranda kilit açılımı gerçekleştirebileceği söylenebilir. Yaklaşık olarak 11.14 dolar fiyatında olan APT, yakın vakitte yapacağı kilit açılımıyla tekrar konuşulmaya başlandı.

haftanin kilit acilimi yapacak kripto paralari 1 98iFGcr7

2- Tornado Cash (TORN)

Kilit açılımı gerçekleştirecek coin’lerden bir oburu ise TORN, toplam arzın yüzde 1,75’i olan 175.000,01 tane TORN’un kilidini açacak. Fiyat hareketleriyle öne çıkan TORN, 1.356.250 dolar pahasındaki token’ları dolanıma sürecek. Anlık fiyat hareketleriyle göze çarpan TORN’un, yeni olarak kilidi açılan token’ların sayısı yüzde 60,5 olarak 6.05 milyon tane TORN olarak öne çıkıyor. Kalan kilitli token ölçüsü ise, yüzde 39.5 olarak yaklaşık 3.95 milyon tane TORN‘a denk geliyor.

Anlık fiyat hareketleriyle göze çarpan TORN, yüzde 1,75 olarak ciddi bir “token kilit açılımına” gidiyor. Büyük borsalarda da listeli olan TORN‘un, gerçekleştireceği kilit açılım sürecine kadar fiyatında büyük hareketler gözlemlenebilir. Yaklaşık olarak 7.75 dolar bedelinde olan TORN‘u, bu hafta anlık hareketler bekleyebilir.

haftanin kilit acilimi yapacak kripto paralari 2 zVRXyIqa

3- Galxe (GAL)

Kilit açılımı gerçekleştirecek coin’lerden bir oburu ise GAL, toplam arzın yüzde 0.096‘sı olan 192.307,69 tane GAL’ın kilidini açacak. Vadeli taraftaki fiyat hareketleriyle tanınan GAL, 317.308 dolar kıymetindeki token’ları dolanıma sürecek. Bilhassa de vadeli süreçlerde dikkat çeken GAL’ın, şimdiki olarak kilidi açılan token’ların sayısı yüzde 63.21 olarak 208.59 milyon tane GAL olarak öne çıkıyor. Kalan kilitli token ölçüsü ise, yüzde 36.79 olarak yaklaşık 121.41 milyon tane GAL‘a denk geliyor.

Diğer kripto paralara bakıldığında ise, daha az oranla kilit açılımı yapacak GAL token fiyatında önemli hareketler gözlemlenmeyebilir. Bilhassa de vadeli süreçlerde isminden çok kelam ettiren GAL, gerçekleştireceği “token kilit açılımıyla” yeniden vadeli tarafta hareketliliğe başlayabilir. Yaklaşık olarak 1,65 dolar fiyatında olan GAL, çok büyük bir “token kilit açılımına” gitmeyeceği için fiyatta kalıcı bakımdan büyük değişiklikler gözlemlenmeyebilir.

haftanin kilit acilimi yapacak kripto paralari 3

Kaynak: https://www.coinkolik.com/haftanin-kilit-acilimi-yapacak-kripto-paralari/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu