Haftanın Dikkat Çeken Haberleri!

2 dk


Teknoloji meraklıları bazen haftanın önemli gelişmelerini ve dikkat çeken haberlerini kaçırabiliyor. Bu sebepten dolayı sizler için haftanın dikkat çeken haberleri ile ilgili bir özet hazırladık. Düzenli olarak yayınlayacağımız bu serimiz için görüş ve önerilerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Clubhouse’daki güvenlik açığını görüntüledik: Bir Türk!

Son zamanlarda ülkemizdeki popüleritesi çoğalan Clubhouse, Türk yazılımcı doğrulusunda hacklendi. Sistemde bulduğu açık yardımıyla izinsiz konuşma ve müzik dinletme gibi özellikleri kullanabilen Batuhan Katırcı, emniyet açığını alakalı şahıslara bildirdiğini açıkladı.

Tesla’nın nöbet modu bir hırsızlık olayını kaydetti

Geliştirdiği teknolojiler ve yazılım desteği ile ön planda olan Tesla, bu kez Nöbet Modu sayesinde bir kullanıcısına delil sağladı. Aracını gittiği mekanın park yerine bırakan Tesla kullanıcısının aracı birkaç saniye içerisinde soyuldu. Nöbet Modu sayesinde devreye giren kameralar hırsızlık anını kaydetti.

Türk araştırmacılardan çok önemli COVID-19 keşfi

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çalışma yapan bilim insanları, Mannan Bağlayıcı Protein (MBL2) gen B varyantına sahip bireyler ile alakalı bulgulara rastladıklarını açıkladı. MBL2 gen B varyantı tespit edilen bireylerin koronavirüse yakalanma riskinin 10 kat, yoğun bakıma alınma oranlarının ise 3 kat çok bulunduğu keşfedildi.

Epic Games’in ücretsiz oyunları 750 milyon kez kütüphaneye eklendi

Haftanın ilgi çeken haberleri arasında Epic Games’in kırdığı rekor yer alıyor. Steam ve Epic Games, pandemi nedeniyle sık sık rekorlarla gündeme geliyor. Epic Games, anlık online kullanıcı rekoru kıran Steam’den sonra değişik bir rekor ile karşımıza çıktı. Epic Games’in sunmuş olduğu bedava oyunlar 750 milyon kez kütüphaneye eklendi.

Netflix, Türkiye ofisi için müdür arıyor

Gain, Exxen ve Amazon Prime Video gibi platformların ülkemizde yayın hayatına başlamasıyla beraber Netflix, iş ilanı ile gündemde. Türkiye’deki hareketlerini ve kullanıcı miktarını çoğaltmak isteyen firma, Büro Müdürü arayışına girdi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

35
5 Paylaşım, 35 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir