Altcoin

Haftanın En Çok Yükselen Üç Kripto Para Birimi!

Kripto para piyasasında düşüşün devam etmesine karşın, bu düşüşte en güçlü kalan kripto paralar hangileri oldu?

Özellikle son günlerde giderek artan olumsuz haberler, kripto para piyasasını büyük ölçüde etkilemiş durumda. Yaşanan düşüşlerden en çok ziyan gören ise altcoin’ler oldu. Kripto para piyasasının düşmesine karşın, bu düşüşte ayakta kalabilen güçlü altcoin‘ler hangileri oldu?

1- Maker (MKR)

Merkeziyetsiz finans protokolü olan Maker, ABD dolarına sabitli kalarak DAI token fiyatının stabil kalabilmesine dayalı, akıllı mukavele platformudur. Kullanıcılar için, DAI para ünitesini oluşturmasına ve idaresine imkan sağlar. Ethereum blockchain tabanlı olan MKR, haftanın en çok yükselen altcoin’i oldu.

haftanin en cok yukselen uc kripto para birimi 0

2- Yearn.finance (YFI)

Yearn.finance (YFII), merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Yearn.finance’ın (YFI) bir projesidir. Temmuz 2020’de etkinliğe başlayan proje, DeFi yatırımcılarıiçin gelirleri optimize etmeyi hedeflemektedir. YFII ise bu projenin lokal tokenıdır. Yüzde 17 yükselerek, haftanın en çok yükselen ikinci altcoin’i oldu.

haftanin en cok yukselen uc kripto para birimi 1 kcsiKukC

3-Stacks (STX)

STX, akıllı kontratlar ile merkeziyetsiz uygulamaları BTC ağına sunmak için tasarlanmış birinci katman blockchain tahlilidir. Akıllı mukaveleler, inanç ve kararlılık üzere onları güçlü kılan özelliklerden asgarî ödün vererek BTC ağına aktarılıyor. Yüzde 16 yükselerek, haftanın en çok yükselen üçüncü altcoin’i oldu.

haftanin en cok yukselen uc kripto para birimi 2 TS33ydki

Kaynak: https://www.coinkolik.com/haftanin-en-cok-yukselen-uc-kripto-para-birimi-2/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu