Kripto Para

Haftanın En Çok Yükselen Kripto Para Birimleri! 4 Aralık 2022

CoinGecko bilgilerine nazaran Top 100 içerisinde yer alan ve bu hafta en çok yükselen kripto para üniteleri hangileri oldu?

FTX krizinin beraberinde getirdiği hareketlilik piyasadaki varlığını koruyor. Kriz tesirlerinin yayılması ve yeni güncellemelerin yapılmasıyla kimi kripto para üniteleri ön plana çıkıyor.

Haftanın Top 100 İçerisinde En Çok Yükselen Kripto Para Birimleri

1- Celo (CELO)

haftanin en cok yukselen kripto para birimleri 4 aralik 2022 0

Mobil odaklı blockchain Celo, geçtiğimiz hafta Ethereum yazılım firması olan ConsenSys ile iştirakini duyurdu. O tarihlerde bir yükseliş yakalayan CELO, muvaffakiyetini bu hafta yüzde 34,5’lik büyümeyle sürdürdü. Şimdiki fiyatı 0,70 dolar düzeyinde.

2- Fantom (FTM)

haftanin en cok yukselen kripto para birimleri 4 aralik 2022 1 KhJ3POw9

Fantom geliştiricileri, protokolün mevcut FTM token yakma oranının yüzde 20’den yüzde 5’e düşürülmesine sıcak bakıyor. Ayrıyeten, dApp geliştiricileri için gaz fiyatlarıyla ilgili ortak bir paydaya varmak istiyor. Dikkatleri üzerine çeken FTM, bu hafta içerisinde yüzde 30 büyüdü ve fiyatı 0,24 dolar.

3- GMX (GMX)

haftanin en cok yukselen kripto para birimleri 4 aralik 2022 2 TP4R6M2r

FTX krizinin akabinde merkeziyetsiz borsalara geçiş arttı. GMX de bunlardan birisi ve daha âlâ performans göstermesi üzere nedenlerle kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. En yakın rakiplerinin önüne geçmeyi başaran GMX’in bu hafta kaydettiği büyüme yüzde 22,6 oldu. Yeni fiyatı 54,59 dolar.

4- Trust Wallet (TWT)

haftanin en cok yukselen kripto para birimleri 4 aralik 2022 3 ZkgHOsIi

Likidite krizinden sonra yaşanan inanç sorunları TWT için yükselişin kapılarını aralıyor. Kripto para cüzdanı platformu Trust Wallet, bu hafta yüzde 22,9’luk bir büyüme gösterdi ve fiyatı 2,49 dolara yükseldi.

5- Rocket Pool (RPL)

haftanin en cok yukselen kripto para birimleri 4 aralik 2022 4 12JemJpd

Coinbase’in RPL’yi yol haritasına eklediğiyle ilgili bir paylaşım yapmasının akabinde tokunda hareketlilik yaşandı. Hafta içerisinde ralliye başlayan RPL, 20,98 dolara kadar yükseldi. Gösterdiği toplam yüzde 19,8’lik büyümeyle birlikte yeni fiyatı 20,27 dolar düzeyinde.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/haftanin-en-cok-yukselen-kripto-para-birimleri-4-aralik-2022/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu