Kripto Para

Haftanın En Çok Düşen Üç Kripto Para Birimi!

Bitcoin (BTC) fiyatının düşüşe geçmesiyle birçok altcoin’de büyük satışlar görüldü, satışlardan en çok etkilenen altcoin’ler hangileri?

Geçtiğimiz günlerde BTC fiyatının 25.250 dolar düzeyini aşamayıp düşüşe başlamasıyla birçok altcoin’de büyük hacimli satışlar gözlemlendi. Son haftalarda yükseliş ile ilerleyen kripto para piyasası, BTC’nin 25.000 dolar üzerinde kalıcılık sağlayamamasıyla tekrardan düşüşe geçmiş durumda. BTC’nin bu fiyat hareketinden en çok etkilenen üç altcoin hangileri oldu?

Bu Haftanın En Çok Paha Kaybeden Üç Altcoin’i

1- Filecoin (FIL)

Ekim 2020’de hayata geçen Filecoin, evrakların internet üzerinde inançlı halde saklanmasını sağlayan eşler ortası bir ağdır. Daha kolay bir tanımla, herkesin kendi bilgisayarı üzerinden FIL karşılığında yedek depolama alanı kiralamasını sağlayan merkezi olmayan bir protokoldür. Öte yandan dileyen şahıslara de ağ üzerinde depolama alanı satın alma imkanı sunulmaktadır.

haftanin en cok dusen uc kripto para birimi 0 qEtpzwUq

2- Internet Computer (ICP)

Internet Computer (ICP), kullanıcıların uygulamalar, web siteleri ve öteki web tabanlı hizmetler oluşturmasına imkan tanıyan bir kripto para ünitesi yahut dijital token olarak bilinmektedir. Kripto para ünitesi Dfinity Vakfı tarafından oluşturulmuştur ve risk sermayesi şirketleri Andreesen Horowitz ve Polychain Capital tarafından ise desteklenmektedir.

haftanin en cok dusen uc kripto para birimi 1 X6MnjPNm

3- Curve Dao (CRV)

CRV, Curve Finance merkeziyetsiz borsası ekosistemini desteklemek için oluşturulmuş bir kripto para ünitesidir. Curve Finance, merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosisteminin kıymetli bir modülüdür. Ethereum (ETH) üzerinde çalışan bu merkeziyetsiz borsa (DEX), özellikle stablecoinlerin en âlâ fiyatlarla takas edilebilmesi için tasarlanmıştır.

haftanin en cok dusen uc kripto para birimi 2 bgPaAl2z

Kaynak: https://www.coinkolik.com/haftanin-en-cok-dusen-uc-kripto-para-birimi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu