Kripto Para

Haftanın En Çok Düşen Üç Kripto Para Birimi!

Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan çöküş ile altcoin’lerde önemli hareketler görüldü, haftanın en çok kıymet kaybeden altcoin’leri hangileri oldu?

BTC, 22.000 dolar düzeyini test ederek kripto yatırımcısında büyük dehşet yarattı. Son haftalarda yükselen trendini ilerleten BTC, geçtiğimiz günlerde bu trendi bozarak fiyatta önemli manada düşüş yaşadı. BTC fiyatında görülen çöküş ile birlikte birçok altcoin inanılmaz değer kaybetti. Bu haftanın en çok paha kaybeden altcoin’leri hangileri oldu?

1- Counflux (CFX)

CFX ağı, Asya ve Batı toplulukları ile ekonomileri ortasında köprü kuran halka açık bir blokzinciridir. Conflux protokolü, Ethereum üzere mevcut ağlara nazaran ölçekleyip yetenekler geliştirmek için Tree-Graph olarak bilinen bir protokole sahiptir. EVM uyumlu olan Conflux platformunun yerel kripto para ünitesi CFX’tir. Bu proje, uygulama katmanının Solidity’de yazılan akıllı mukaveleleri desteklemesinin yanında, kullanıcılara ölçeklenebilirlik sağlar. CFX, bu hafta yüzde 21.91 kıymet kaybederek en çok düşüş yaşayan altcoin oldu.

haftanin en cok dusen uc kripto para birimi 0 4fDXkbLW

2- Iota (MIOTA)

Nesnelerin interneti için özel olarak tasarlanmış bir kripto para olan IOTA; blockchain teknolojisini, kripto paralar üzerinde yaşanan birçok problemli çözmeye odaklı, yenilikçi ve gelişime açık bir tenloloji sunuyor. Bu hafta yaklaşık olarak yüzde 16 paha kaybeden Iota, haftanın en çok düşen 2. altcoin’i oldu.

haftanin en cok dusen uc kripto para birimi 1 L6qkKe3G

3-Theta Network (THETA)

THETA, görüntü yayınları (stream) için tasarlanmış, blockchain takviyeli bir ağ olarak tanımlanabilir. Mart 2019’da kullanıma sunulan Theta mainnet’i, sistem kullanıcıları tarafından sağlanan bant genişliği ve bilgi sürece yönelik, (P2P) platform üzerinde birleştiren merkeziyetsiz bir ağ biçiminde çalışıyor. THETA, bu hafta yüzde 15.96 değer kaybederek haftanın en çok düşen 3. altcoin’i oldu.

haftanin en cok dusen uc kripto para birimi 2

Kaynak: https://www.coinkolik.com/haftanin-en-cok-dusen-uc-kripto-para-birimi-2/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu