Genel

Hackerlar’dan BMW ve Hyundai Hedefi

Dünyanın daha büyük otomobil üreticilerinden ikisi, sofistike bir hack kampanyasının kurbanları oldu. Bayerricscher Rundfunk, OceanLotus hack grubundan çağrısız konuklarına ticari sırları bulmak amaçiyle BMW ve Hyundai ağlarına girdiğini öğrendi. BMW, süratli bir şekilde buldu ancak engellemek yerine, veri birleştirmeleri amacıyla “ay” süresince çalışmalarına izin verdi. İsimsiz bir emniyet eksperine göre, hiçbir titiz veri BMW dışına sızmadı ve saldırganlar Münih’teki merkezi veri merkezini ihlal etmediler.

BMW, söz hususu dava ile ilgili yorum gerçekleştirmekten kaçındı, bunun yerine hem harici dış hücum girişimlerini sınırlayan “müdahalelere ve süreçlere” sahip olduğunu hem de izinsiz girişlerden çok çabuk belirleme edip iyileşmelerine izin vereceğini söyledi.

OceanLotus (Diğer isimleri ile APT32 ya da Kobalt Kitty) 2014’ten beri var ve tipik olarak muhalifleri ve tehditleri amaç alan Vietnam destekli bir takım olduğuna inanılıyor ve son vakitlerde Toyota ve Lexus’u içerebilecek otomobil markalarını amaç alıyor. Uygun bir şekilde, Vietnam yakın vakitte BMW ile kendi otomobil üreticisini kilit bir tedarikçi olarak piyasaya sundu. Ülke, rakiplerden fikirleri kaydırarak büyümesini hızlandırmaya çalışıyor olabilir.

Mercedes-Benz, VW ya da başka markaların amaçlenip amaçlenmediği net değil. Bununla birlikte, bu, belli işletmelerin nasıl çalıştığını kavramak isteyen ülkelerin uzun süredir devam eden kurumsal casusluk hacklerini takip ediyor. Bu muhakkak BMW’yi zor bir noktaya getiriyor. Sözde bir müttefikin sistemlerini kırdığı ve eşiyle yüzleşmenin büyük baş ağrıları yaratabileceği bir ortaklık amacıylade.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu