Gündem

Hababam Sınıfı’nda Yapılan Latife Gerçek Oldu: Tereyağı Diye Margarin ve Patates Püresi Karışımı Sattılar

Kocaeli’nin Derince ilçesinde kapılarına gelen yaşlı kadından tereyağı alan mesken sahipleri, aldıkları eserin patates püresi ve margarin karışımı çıkması üzerine büyük şok yaşadı. Toplumsal medya üzerinden örgütlenen mahalle halkı, polise giderek şikayetçi oldu.

hababam sinifinda yapilan latife gercek oldu tereyagi diye margarin ve patates puresi karisimi sattilar 0 FrHvnOyB

Ramazan ayının birinci günlerinde Derince Yenikent Mahallesi’nde yaşayanların zillerini çalan yaşlı bir bayan, kilosu 80 TL karşılığında tereyağı sattığını söyledi. Binaları tek tek dolaşan yaşlı bayan, zillerde yazan isimleri, ‘Beni üst kat komşunuz Ayşe Hanım gönderdi’ diyerek sağladı. 

Hatta birtakım şahıslara para üstü de vermeyen bayan, para üstü karşılığında bir sonraki hafta öbür eserler getireceğini söyledi. Kapılarına gelen bayandan alışveriş yapan konut sahipleri, soğuk olarak aldıkları eserin buzunun erimesi üzerine margarin ve patates püresi karışımı olduğunu fark etti. Dolandırıldıklarını anlayan mahalle halkı, kurdukları toplumsal medya hesapları üzerinden örgütlenerek polise şikayetçi oldu.

‘Margarin ve patates püresi karışımı üzere bir şeydi’

hababam sinifinda yapilan latife gercek oldu tereyagi diye margarin ve patates puresi karisimi sattilar 1 pwFib4Uc

Dolandırıldığını ve mağdur olduğunu söyleyen Ebru Çelik, ‘Kapı çaldı. Yaşlı bir teyze tereyağı sattığını söyledi. Yıllardan beri burada satış yaptığını, mahalledeki herkesin kendisini tanıdığını söyledi. Ama aslı yokmuş. Tam iftar vaktiydi, ‘Kadına hayrım olsun’ diye düşünerek aldım. 

Fiyatının 80 TL olduğunu söyledi. Süt, köy yumurtası da sattığını söyledi. Yağı meskende açtığımda tereyağı olmadığını fark ettim. Margarin ve patates püresi karışımı üzere bir şeydi. 

Öbür komşularıma da benim kapımda yazan ismimi kullanarak, ‘Ebru hanım benim daima müşterim, daima benden alıyor’ demiş. Aslında alakası yok. Herkesi bu formda dolandırmış. Ben mağdur oldum. Öbürleri da olmasın. Bunlar galiba 5-6 şahıslar, insanları bu biçimde kandırıyorlar. Bu türlü mağdur olan çok kişi var, lakin utandıkları için ortaya çıkmak istemiyorlar. Her apartmandan mağdur olan en az 3-5 kişi var’ dedi.

‘Evde son 100 liram vardı, onunla tereyağını aldım’

Kaynak: https://onedio.com/haber/hababam-sinifi-nda-yapilan-saka-gercek-oldu-tereyagi-diye-margarin-ve-patates-puresi-karisimi-sattilar-1061907

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu