Kripto Para

Güneydoğu Asya’da Birinci: Tayland Postası NFT Pulları

NFT’ler 2022 yılının birinci çeyreğinden itibaren düşüş gösterse de popülerliğini muhafazaya devam ediyor. Bilhassa Kuzey Amerika’da ağır ilgi gören NFT, bu kere Güneydoğu Asya’dan Tayland Postası koleksiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

Tayland Postası lideri Danan Suphatthaphan, Tayland Postası’nın birinci NFT pullarını çıkardığını açıkladı. 50 bin adetle sonlandırılan NFT koleksiyonu, Tayland Postası’nın 140. Yıldönümünü kutlamak için piyasaya sürüldü.

Tayland Postası NFT Pulları Kapalı Kodlar İçeriyor

Avusturya, İsviçre ve Birleşik Arap Emirlikleri üzere ülkelerde NFT teşebbüsü örneklerini görmüştük. Tayland Postası’nın çıkardığı NFT pul koleksiyonu Güneydoğu Asya’da bir birinci olma özelliğini taşıyor.

50 bin adet çıkarılacak olan NFT pulları, sırf ThailandPostMart.com’da bulunan karma bir koleksiyon. Bu özel pullar, Tayland Postası aracılığıyla paket göndermek için kullanılabilecek. Her damga yüzeyine bilinmeyen kod yerleştirilen pullar, kendine has renklere sahip ve sanat yapıtı olarak nitelendiriliyorlar.

Tayland’ın önde gelen sanatkarları tarafından hazırlanan her NFT’nin damgasında, koleksiyonluk kripto öğeleri oluşturmak için eşsiz bir tasarım yer alıyor. Hepsi posta servisinin logosu, posta kutusu ve Tayland Postasının başka sembollerini üzerinde barındırıyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/guneydogu-asyada-ilk-tayland-postasi-nft-pullari/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu