Kripto Para

Güney Afrika, Kripto Reklamlarına Düzenleme Getiriyor

Güney Afrika, yatırımcıların korunması maksadıyla kripto reklamlarına düzenleme getirdi.

Sektörün kendi kendini düzenleme kodu uyarınca, reklamlar kullanıcıları yatırım riski konusunda açıkça uyarmalı ve toplumsal medya fenomenleri ticaret tavsiyesi vermemelidir. Güney Afrika’nın Reklam Düzenleme Konseyi (ARB) ayrıyeten kriptoyu tanıtan toplumsal medya fenomenleri için kuralları sıkılaştırmaya çalışıyor.

Güney Afrika, Kripto Reklam Kurallarını Güncelledi

Güney Afrika’daki kripto reklamları için ülkenin Reklam Düzenleme Heyeti (ARB) tarafından Pazartesi günü yeni yönergeler yayınlandı.

Güncellenen ARB kılavuzuna nazaran, reklamların potansiyel alıcıları sermayelerinin risk altında olabileceği konusunda uyarması gerekiyor. Kripto reklamlarının “kripto varlıklarına yatırım yapmanın, kıymet değişken olduğundan ve hem aşağı hem de üst gidebileceğinden sermaye kaybına neden olabileceğini açık ve net bir halde belirtmesi gerektiği” belirtildi.

guney afrika kripto reklamlarina duzenleme getiriyor 0 VWSvE7wH

Sosyal medya influencer’ları ve elçilerinin ticaret konusunda tavsiyelerde bulunmak ya da garantili getiri vaat etmek yerine sadece gerçeklere dayalı bilgiler paylaşmaları gerektiği de yer alıyor.

ARB İcra Heyeti Lideri Gail Schimmel, e-posta yoluyla yaptığı açıklamada; “Bu, kendi ismine yapılabilecek ziyanı gören ve hükümet tarafından zorlanmadan sıkıntıları kendi kendine düzenlemek için adım atan bir sanayinin olağanüstü bir örneğidir” dedi.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/guney-afrika-kripto-reklamlarina-duzenleme-getiriyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu