Oyun

GTA 6 çıkış tarihi, harita boyutu ve öykü mühleti muhakkak oldu!

Geçtiğimiz birkaç gündür Rockstar Games uzun bir müddettir beklenen oyunu GTA 6 hakkında sızıntılar çıkmaya başladı. Birçok kişi bunu oyunun tanıtım tarihin yaklaşmasıyla bağdaştırırken, bugün itibariyle GTA 6 çıkış tarihi de belirli oldu.

GTA 6 tanıtım ve çıkış tarihi muhakkak oldu!

Son sızıntılara baktığımızda, Rockstar takımının yaklaşık 8 yıldır (2014’ten beri) bu proje üzerinde çalıştığı ve şimdiye kadar ki en büyük kaynak transferini buraya yaptığı söyleniyor. Üstelik burada bahsedilen ölçü tam 600 milyon dolar.

gta 6 cikis tarihi harita boyutu ve oyku muhleti muhakkak oldu 0 qhPWLaFA

İlk olarak beklenen haberi bekletmeden paylaşalım. Oyunun bu yılın 3. çeyreğinde, yani Eylül sonuna kadar tanıtılacağı belirtiliyor. GTA 6 çıkış tarihi ise 2024’ün son çeyreği olacak. Yani 15 ila 18 aylık bir sürecin sonunda satışa çıkacak.

Oyun hakkında paylaşılan ayrıntılara gelecek olursak, GTA 6’da selefi GTA 5’in tam 5 katı büyüklüğünde bir harita bizleri bekliyor olacak. Hatta bugüne kadar çıkan tüm GTA oyunlarının haritasının toplamını bile geçebileceği söyleniyor.

Oyuncuların merak ettiği bir öbür şey ise GTA 6 kıssa mühletinin ne kadar olacağı. GTA 5’i 30 saat üzere bir müddette bitirebiliyorduk. Yeni oyunun kıssası ise en az 75 saat sürecek. Doğal geçtiğimiz periyotta 500-600 saat olacağına yönelik kimi tezler vardı. Olağan o kadar olmasa da kıssadan farklı olarak yapabileceğimiz yan misyonlarla birlikte oyun müddetini en az 4-5 katına çıkartabileceğiz.

Buna ek olarak, GTA 6 içerisinde tıpkı GTA 5’de olduğu üzere 3 ana karakteri yönetebileceğiz. Ama bu sefer karakterlerden birinin bayan olacağı belirtiliyor. Olağan şimdi oyunun son hali ile karşılaşmadık. Hasebiyle paylaşılan bu sızıntıların çıkacak halinden çok büyük olmayacak biçimde saptığını görmemiz mümkün.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/gta-6-tanitim-cikis-tarihi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu