Gündem

Gram altın için önemli ’15 Ağustos’ uyarısı: O rakamı unutun

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş YouTube kanalında ağustos ayına dair gram altın, dolar, euro ve diğer gelişmelerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Altın ve para piyasaları uzmanı Memiş, şunları söyledi:

“Bu hafta hem küresel piyasalarda hem yurt içi piyasalarda bizi neler bekliyor, yeni bir savaş riski var mı, jeopolitik riskler bizi nasıl etkileyebilir, altın, gümüş, dövizde yukarı yönlü hareket sürer mi, bunların yanıtını vermeye çalışacağım.

Dolar/TL kurunda 18 seviyesinin üzeri görüldü. Yurt içi piyasalarda tansiyon yüksek ama uluslararası piyasalarda dolar değer kaybediyor. Dünyada doların değer kaybetme süreci sürerken içeride yine dolar/TL’nin güçlü duruşunu koruduğunu görüyoruz. Dolar endeksinin 105’e gerilemesine rağmen kurun 17.90-18 lira aralığında olması sıkıntı.

Euro/TL 18.42 seviyesinde. 18.44’e kadar yükseldi. İçeride dolar kuru yüksek olduğu için Euro/TL’ye destek veren bir fiyatlama vardı. Euro/dolar paritesindeki pozitif görünüm devam ediyor. 1.054’e kadar da yükselişin devam edeceğini tahmin ediyorum. Brent petrolün varil fiyatı yüzde 4’lük değer kaybında. 100 doların altına sarkan petrol var. Burada pompa tarafına indirimi takip ediyoruz. İçeride dolar kuru yüksek olduğu için belki yansıtmazlar indirim olarak. Ancak ben 100 dolar seviyesi altı rakamların kalıcı olacağını da düşünmüyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/gram-altin-icin-onemli-15-agustos-uyarisi-o-rakami-unutun-62ed0466cc88b502bf2fdbb3

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu