Oyun

Gözümüz Yollarda Kalmıştı: It Takes Two’nun Direktörü Josef Fares’ın Yeni Oyunu Yolda

Yaptığı başarılı oyunlarla eleştirmen ve oyuncuların takdirini kazanan, geçtiğimiz yıl It Takes Two ile güçlü rakipleri arasından sıyrılarak Yılın Oyunu ödülünü kucaklayan Josef Fares, yeni bir oyunun yapım aşamasına başlandığını duyurdu.

2021 yılının sevilen yapımlarından It Takes Two gibi, oyuncuların kalbine yer etmiş birçok oyunun başındaki isim Josef Fares paylaştığı fotoğraflar ile yeni oyun hakkında spekülasyonlara sebep oldu.

gozumuz yollarda kalmisti it takes twonun direktoru josef faresin yeni oyunu yolda 0 YihNBent

Twitter hesabından yaptığı gönderide ‘Bir sonraki oyuna kısa bir bakış’ diyen Josef Fares, eski oyunlardaki gibi iki karakter üzerinden ilerleyen bir oyunun hazırlığında gibi görünüyor.

Oyunlarının yanı sıra filmleri ile de bildiğimiz Josef Fares’in yeni oyunu da eski yapımlarına benzeyebilir.

gozumuz yollarda kalmisti it takes twonun direktoru josef faresin yeni oyunu yolda 1 8YHDSuN8

Oyun endüstrisine girmeden önce köklü bir film yönetmeni olan Josef Fares, gerek Brothers: A Tale Of Two Sons gerek A Way Out gibi duygu yüklü hikayelere sahip, bulmaca çözme odaklı macera oyunlarının başındaki isimdi. Yaptığı tüm oyunlar, son oyunu It Takes Two gibi bir arkadaşınız ile oynayabildiğiniz macera oyunları oldu.

Yüz ve hareket yakalama teknolojisi özellikle James Cameron’ın Avatar filmi ile ünlenmişti.

gozumuz yollarda kalmisti it takes twonun direktoru josef faresin yeni oyunu yolda 2 Dmth77gW

Avatar filmindeki karakterlerin yüzlerindeki gerçekçiliği hepimiz hatırlıyoruz. Karakterlerin yüz ifadelerini yüksek gerçeklik ile dijital ortama aktarmayı sağlayan yüz yakalama cihazlarını kullanan Josef Fares, Brother: A Tale Of Two Sons ya da It Takes Two’daki daha pastel ve gerçekçi olma amacı taşımayan grafiklerden uzaklaştığını düşündürüyor.

Derin hikaye yapısı ve yüksek grafikler ile hepimizi heyecanlandıran bir oyun geliyor gibi görünüyor.

gozumuz yollarda kalmisti it takes twonun direktoru josef faresin yeni oyunu yolda 3 cbIrFNZY

Gönderinin altındaki yorumlarda oyuncular spekülasyon yaratmaya başladı bile. Bazı oyuncular bu oyunun Brothers: A Tale Of Two Sons’un devamı niteliğinde olacağına dair umutlarını gösteriyorlar.Yaptığı oyunlar arasında en gerçekçi görüntüye sahip oyun, Playstation konsoluna özel olarak çıkan A Way Out’du. Sonradan tüm konsollara gelen oyun, oyuncular arasında oldukça sevildi. şimdilik tüm bu konuşmalar spekülasyon olsa da önceki projeleriyle başarısını kanıtlamış yönetmen, yeni oyunu daha çıkmadan desteği arkasına almış gibi duruyor.

Kaynak: https://onedio.com/haber/gozumuz-yollarda-kalmisti-it-takes-two-nun-yonetmeni-josef-fares-in-yeni-oyunu-yolda-1097207

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu