Gündem

Gözaltına Alınan Nurdağı Belediye Lideri Ökkeş Kavak Tutuklandı

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depreminde ağır yıkıma uğrayan Gaziantep’in Nurdağı ilçesinin bugün gözaltına alınan Belediye Başkanı Ökkeş Kavak tutuklandı.

Islahiye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak bugün gözaltına alındı. İslahiye’ye götürülen Kavak’ın ifadesi alınmaya başlandı.

gozaltina alinan nurdagi belediye lideri okkes kavak tutuklandi 0 6BgsvAZd

Çöken binaların müteahhidi olan Yunus Kaya ile ortaklığı ve inşaat aşamasında belediyenin yapması gereken denetimleri gerçekleştirmediği iddia edilen Ökkeş Kavak’ın, ilk ifadesi ortaya çıktı.

gozaltina alinan nurdagi belediye lideri okkes kavak tutuklandi 1 ZhuIPTz5

Kavak’ın ifadesinde; deprem felaketinde çok sayıda yakınını kaybettiğini, daha önce müteahhitlik yaptığını ancak belediye başkanı olduktan sonra şirketi, kardeşi Osman Kavak’a devrettiğini söylediği öğrenildi.

gozaltina alinan nurdagi belediye lideri okkes kavak tutuklandi 2 wfV654vF

Şu ana kadar Gaziantep genelinde çöken binalara ilişkin yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan 22 kişi tutuklandı, 80 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

gozaltina alinan nurdagi belediye lideri okkes kavak tutuklandi 3

Nurdağı’nda onlarca kişinin yaşamını yitirdiği site ve apartmanların müteahhitliğini yapan, aynı zamanda AKP’li Nurdağı Belediye Meclis üyesi ve İmar Komisyonu’nda görevli Yunus Kaya da, perşembe günü Mersin’de yakalandıktan sonra tutuklanmıştı. Yunus Kaya’nın, Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak’ın kardeşine ait inşaat şirketiyle ortak projeler yaptığı belirlenmişti.

gozaltina alinan nurdagi belediye lideri okkes kavak tutuklandi 4 QwmUY2GL

Kaynak: https://onedio.com/haber/gozaltina-alinan-nurdagi-belediye-baskani-okkes-kavak-tutuklandi-1130649

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu