Gündem

Görüşmenin kendisi kadar konuşulacak görüntü: Sehpanın boyutu Avrupa’ya bir mesaj mı?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek için Soçi’ye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün saat 13.00 sularında Rusya’ya indi. Liderlerin görüşmesinde samimi anlar yaşanırken Putin’in görece az konuşup sözü Erdoğan’a bırakması dikkatlerden kaçmadı.

gorusmenin kendisi kadar konusulacak goruntu sehpanin boyutu avrupaya bir mesaj mi 0 6hJhGqg1

“AVRUPA’NIN GAZI TÜRKİYE ÜZERİNDEN ALMASI ÇOK ÖNEMLİ”

Görüşmenin basına açık kısmında gündemi değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tahıl anlaşmasıyla ilgili gelişmeleri, bölgemizdeki son durumu ve Suriye’deki gelişmeleri ele alacağız. Avrupa’nın Rus gazını Türkiye üzerinden alması çok önemli. Akkuyu Nükleer Santraliyle ilgili de etraflıca bir görüşme yapacağız. Bugün böyle bir fırsatı bulduğumuz için memnuniyetimi ifade etmek istiyorum” dedi. ifadelerini kullandı.

gorusmenin kendisi kadar konusulacak goruntu sehpanin boyutu avrupaya bir mesaj mi 1 ZPA7IXcN

SEHPA DETAYI GÖRÜŞMEYE DAMGA VURDU

Öte yandan görüşme sırasında Rus tarafının kullandığı sade ve küçük sehpa kameralara yansıdı. Siyaset uzmanları bu durumu iki ülkenin liderlerinin yakın temas halinde olması ve ilişkilerin iyi olması üzerine yordu.

gorusmenin kendisi kadar konusulacak goruntu sehpanin boyutu avrupaya bir mesaj mi 2 QXtGq4zg

MACRON’A AYRI TARİFE UYGULANDI

Geçtiğimiz aylarda Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşen Putin, bu görüşmede metrelerce uzunluğunda olan bir masa kullanmıştı. Görüşmenin basına yansıyan kısımlarında ise Putin’in sert yüz ifadesi kameralar tarafından kayıt altına alınmıştı.

Kaynak: https://www.haberler.com/politika/putin-den-fransa-ya-ayri-turkiye-ye-ayri-tarife-15144170-haberi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu