Oyun

Görüntülerine Bakmaktan Kendinizi Alamayacağınız Ferahlatıcı 12 Oyun

Görüntü oyunları kimi vakit bizlere o denli dünyaların kapılarını aralıyorlar ki insan başından ayrılmak istemiyor. Büyüleyici atmosferlerine ek olarak olağanüstü görünümleri ile de bizleri ferahlatan, en uygun görünümlere sahip 12 oyunu sizler için listeledik.

The Elder Scrolls V: Skyrim

goruntulerine bakmaktan kendinizi alamayacaginiz ferahlatici 12 oyun 0 vhJwCFT8

Oyun dünyasının en esaslı serilerinden olan The Elder Scrolls’un son halkası Skyrim oyunculara görsel manada bir şölen sunuyor. Tamriel’in uçsuz bucaksız ovalarından karlı dağlarına kadar her şey oyunun büyüleyici atmosferi ile bir ortaya gelince ortaya adeta bir sanat yapıtı çıkıyor.

The Witcher 3: Wild Hunt

goruntulerine bakmaktan kendinizi alamayacaginiz ferahlatici 12 oyun 1 HvfAGtsu

The Witcher serisinin şimdilik son halkası olan Wild Hunt geniş açık dünyasında akıllardan silinmeyecek görünümler barındırıyor. Her bir bölgesi farklı bilhassa taşıyan The Witcher 3’ün ek paketlerinden olan Blood & Wine ile oyuna eklenen Toussaint bölgesi ise bambaşka bir dünya.

Firewatch

goruntulerine bakmaktan kendinizi alamayacaginiz ferahlatici 12 oyun 2 9TLuA1vk

Yangın döneminde misyon yapan bir orman korucusunu canlandırdığımız bu oyun fevkalade renk paleti ile akıllardan silinmeyenlerden. Heybetli ormanın üzerinden doğan güneşin birinci ışınlarını görmek sanal da olsa içinizdeki ferahlama duygusu oldukça gerçek olacak.

The Long Dark

goruntulerine bakmaktan kendinizi alamayacaginiz ferahlatici 12 oyun 3 gQrpOiSJ

Kanada’nın el değmemiş yırtıcı tabiatında hayatta kalmaya çalıştığımız oyunun görünümleri içinizi buz üzere yapmaya yetecek çünkü oyunun karlı atmosferi çok başarılı bir biçimde yansıtılmış. Geceleri başınızı gökyüzüne çevirmeyi unutmayın, kuzey ışıkları kendilerini gösterebilir!

Legend of Zelda: Breath of the Wild

goruntulerine bakmaktan kendinizi alamayacaginiz ferahlatici 12 oyun 4

Nintendo’nun en sevilen serilerinden olan Legend of Zelda’nın son oyunu ekran başındaki bizlere görsel bir şölen sunuyor. Şahane açık dünya göz alıcı grafiklerle birleşince ortaya çıkan sonuç ise tek sözle sanat yapıtı oluyor.

Horizon Forbidden West

goruntulerine bakmaktan kendinizi alamayacaginiz ferahlatici 12 oyun 5 it3aKQJB

Çok sevilen Horizon Zero Dawn üzere bizlere kusursuz görüntüler sunan devam oyununda batıya yelken açıyoruz. Aloy’un maceralarına ortak olduğumuz üretimde karşılaştıklarımız ise tam manasıyla bir görsel şölen.

Journey

goruntulerine bakmaktan kendinizi alamayacaginiz ferahlatici 12 oyun 6 dPG9wy3Q

Oyuncuyu tıpkı ismi üzere alıp bir seyahate çıkartan Journey sanat kavramının oyun dünyasındaki yansımalarından. Çöllerden karlı dağların tepelerine uzanan seyahatimiz boyunca içinden geçip gittiğimiz görünümler ise fevkalâde.

Ghost of Tsushima

goruntulerine bakmaktan kendinizi alamayacaginiz ferahlatici 12 oyun 7 1JYNZw6q

Japonya’nın mistik atmosferine adım atıp unutulmaz bir seyahate çıktığımız oyunda kimi vakit pembe çiçekli sakuralar bize eşlik ediyor, kimi vakit ise uçsuz bucaksız çiçek dolu tarlalar…

Far Cry 5

goruntulerine bakmaktan kendinizi alamayacaginiz ferahlatici 12 oyun 8 yPkLI1yn

Aksiyona doyduğumuz Far Cry 5’te kimi vakit o denli görüntülere rastlıyoruz ki insanın oyunu bırakıp sırf izleyesi geliyor.

BioShock Infinite

goruntulerine bakmaktan kendinizi alamayacaginiz ferahlatici 12 oyun 9 EBlmwJbm

Bizleri bulutların üzerindeki büyüleyici Columbia kentine davet eden BioShock Infinite oyuncuya tam manasıyla ütopyalardan fırlamış bir görsellik vadediyor. Sonuçta bulutların üzerine kurulmuş bir kentten bahsediyoruz!

Elden Ring

goruntulerine bakmaktan kendinizi alamayacaginiz ferahlatici 12 oyun 10 h2Jr2IV9

Bu yılın en çok ses getiren oyunlarından olan Elden Ring de zorluğu ile insanı çıldırtsa da görselliği ile oyuncuyu büyüleyen cinsten. Kendinizi pek çok kere savaşı bırakıp The Lands Between’in hoşluğunu izlerken bulabilirsiniz.

Red Dead Redemption 2

goruntulerine bakmaktan kendinizi alamayacaginiz ferahlatici 12 oyun 11 rK8y4ZIb

Pek çok kişi tarafından gelmiş geçmiş en âlâ oyun olarak gösterilen Red Dead Redemption 2 kocaman bir açık dünyaya sahip ve bu açık dünya adeta yaşıyor! Başından kalkmakta zorlanacağınız Red Dead Redemption 2’nin atmosferine dalıp gitmişken vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Kaynak: https://onedio.com/haber/manzaralarina-bakmaktan-kendinizi-alamayacaginiz-ferahlatici-12-oyun-1064109

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu