Kripto Para

Görüntü Oyunu Geliştiricisi Atari, Kripto Paralardan Uzaklaşıyor mu?

CoinGecko tarafından sağlanan bilgilere nazaran, Ethereum takviyeli Atari (ATRI) tokeninin fiyatı son 24 saat içinde %25’ten fazla düştü. Token, ATH’sinden ise %98 oranında uzakta.

Büyük düşüş, oyun sanayisindeki en ikonik markalardan biri olan Atari’nin Pazartesi günkü bir blog yazısında ICICB Group ve yan kuruluşları ile tüm lisans mutabakatlarının feshedildiğini duyurarak kripto para projesinden uzaklaştığını açıklamasının akabinde geldi.

ICICB Group, Atari Chain yan kuruluşunu başlatmak ve ortaklaşa ATRI token’ını başlatmak için efsanevi oyun geliştiricisiyle bir paydaşlık kurmuştu. Kripto para ünitesinin cümbüş sanayisi için referans olması bekleniyordu. Şirket ayrıyeten, kullanıcıların ATRI, ETH ve FTM tokenlerini değiştirmelerine imkan tanıyan Atari merkeziyetsiz borsasını da başlatmıştı.

Geçen Şubat ayında Atari, Ethereum üzerine inşa edilmiş tanınan bir Layer 2 tahlili olan Polygon ile stratejik bir iştirak kurduğunu duyurdu. Lisans feshi nedeniyle, ICICB Kümesi artık Atari’nin markalarını “hiçbir şekilde” kullanamaz. Şirket, token’larla bağlantılı web sitesi, teknik incelemeler ve toplumsal medya kanallarının lisanssız ve onaysız olduğu konusunda uyardı.

ICICB Group ile bağlarını koparmasına karşın, Atari, kripto ve blockchain’e meraklı olmaya devam ettiğini ve bu nedenle mevcut ATRI sahipleri için yeni bir tescilli token dağıtmaya karar verdiğini söylüyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/video-oyunu-gelistiricisi-atari-kripto-paralardan-uzaklasiyor-mu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu