Sosyal Medya

Google,Ziyaret Ettiğimiz Sayfaları Konuya Göre Gruplandıracak

Google Chrome, bir konuyu derinlemesine araştırmaya devam ederken aynı zamanda düzenli olmanıza yardım edecek. Chrome üzerinden bulduğunuz sonuçları diğer arama sonuçlarıyla karşılaştırmayın diye yeni bir özellik geliyor.

Araç, aynı konuyla ilgili sayfaları ve bilgileri otomatik olarak derler; bu, sizi geçmişinize manuel olarak bakmaktan veya bir tüm bu sitelerin yer imleri klasörü. Chrome, araştırmanızı desteklemek için arama önerileri de sağlar.

Gruplar yerel olarak kaydedilir ve Google hesabınızla senkronize edilmez, dolayısıyla onlara farklı cihazlardan erişemezsiniz. Ancak bu gelecekte değişebilir. Özelliği istediğiniz zaman kapatabilir ve yolculuğa özgü tarama geçmişini temizleyebilirsiniz.

Ayrıca Google, arama için bir yan paneli test ediyor. Bir şey aradıktan sonra bir bağlantıya tıkladığınızda, Chrome adres çubuğunun yanında bir G simgesi görünür. Bunu tıklarsanız, bir yan panelde bu arama için diğer sonuçları görürsünüz.

Şu an için bu özellik Chrome OS Geliştirme’de test edilmektedir. Google Arama ile kanal. Google, aracı daha kapsamlı bir şekilde kullanıma sunarsa, yan paneli daha fazla platforma getirmeyi ve diğer varsayılan arama motorları için destek eklemeyi planlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu