Sıradaki içerik:

Windows 10 Oyun Modu Performans Düşüklüğü Yapıyor Olabilir

e
sv

Google’ın Çocukların Okuma Becerilerini Geliştirmelerine Destek

221 okunma
avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google’ın bugün yaptığı açıklamada, Google’ın ilkokul öğrencilerine okuma becerilerini öğretmeye yardımcı olan Android Boyunca Oku uygulaması artık 180 ülkede erken erişime açıldı.

 Birlikte oku, çocuklar uygulamanın okuma istemleri ve oyunlarında çalışırken geri bildirim sağlamak için Google’ın metin-konuşma ve konuşma tanıma teknolojisini kullanıyor. 

Uygulama İngilizce, İspanyolca, Portekizce ve Hintçe dahil olmak üzere dokuz dili desteklemekte. Read Along ilk olarak Mart 2019’da Hindistan’da Bolo adlı bir uygulama olarak piyasaya sürüldü .

Çocuklara Diya adlı “uygulama içi okuma arkadaşı” yardımıyla Okuma Birlikte yönlendiriyor. Google’a göre “Tıpkı [çocuklara] tıpkı bir veli veya öğretmenin yaptığı gibi yol boyunca olumlu ve güçlendirici geri bildirim veriyor. “Çocuklar ayrıca bir kelimeyi veya cümleyi telaffuz etmek için diledikleri zaman Diya’ya dokunabilirler.”

Google, Read Along tarafından yakalanan ses verilerinin cihazda analiz edildiğini ve Google’ın sunucularına gönderilmediğini söylüyor. Uygulama ayrıca tamamen çevrimdışı çalışacaktır, ancak çocuğunuzun çalışması için yeni hikayeler indirmek istiyorsanız Wi-Fi’ye bağlanmanız gerekiyor.

Google’a göre Okuma Along ayrıca bir oturum açma gerektirmez ve reklamlar veya uygulama içi satın alma işlemleri yok.

COVID-19 salgını öğrencileri okuldan evde kalmaya zorladığından, Google ayrıca G Suite ve G Suite for Education müşterilerine bazı gelişmiş Google Meet özelliklerine ücretsiz erişimi 30 Eylül’e kadar genişletti ve Kaliforniya’daki kırsal öğrencilere 4.000 Chromebook bağışladı ve öğretmenlerin ve ailelerin Google ürünlerini kullanarak öğrencileri eğitmelerine yardımcı olmak için kaynak sayfaları başlattı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.