Oyun

Google’dan oyun platformu Stadia hakkında açıklama geldi!

Google’ın bulut tabanlı oyun platformu Stadia, oyun severlere konsol ve bilgisayarlar dışında üçüncü bir seçenek daha sunuyor. Tanınan oyun platformu hakkında ise son periyotta kapanacağına dair tezler yapılıyordu. Fakat Google yaptığı açıklama ile tezleri yalanladı.

Google oyun platformu hakkındaki iddiları yalanladı

Stadia hizmetinin kapanmayacağını kesin bir lisanla söyleyen Google, gelecek devirde platformda yeni oyunlar sunacağının da muştusunu verdi. Bu açıklama ile birlikte oyun severler de rahat bir nefes almış oldu. Google bu yılın başlarında Stadia platformuna 100’den fazla yeni oyun getireceğini de belirtmişti.

Google’ın Stadia platformunun kapanacağına dair yapılan iddialara karşı yaptığı açıklama ise şu formda:

Stadia kapanmıyor. Platforma ve Stadia Pro’ya her vakit daha fazla mükemmel oyun getirmek için çalıştığımızdan emin olabilirsiniz. Öbür sorularınız varsa bize bildirebilirsini.

Google yaptığı açıklamanın yanı sıra Wavetale oyununun ekstra bir fiyat ödemeye gerek duymadan önümüzdeki günlerde Stadia Pro‘ya geleceğini doğruladı. Kapanma savlarını kesin bir lisan ile yalanlayan şirket, yakın zamanda daha fazla oyunu platforma getirerek elini güçlendirmek istiyor.

Şirkete oyuncuların kütüphanelerinden oyunları kaldırıp kaldıramayacakları ve Stadia’nın kapsamının genişletilmesi konusunda da çeşitli sorular soruldu. Lakin şimdi bu bahiste Google‘dan net bir karşılık gelmiş değil.

googledan oyun platformu stadia hakkinda aciklama geldi 0 aGTw9abT

2019 yılında Google tarafından tanıtılan oyun platfomunun, geçen 3 yılın akabinde beklendiği düzeye çıkamadığı konuşuluyor. Platformun rakipleri ortasında, Sony PlayStation Now, Nvidia GeForce Now ve Microsoft Xbox Project xCloud hizmetleri yer alıyor.

Tüm bunlara karşın bulut temelli oyun platformunu kapatmayı düşünmeyen Google, kullanıcı sayısının da artış gösterdiğini belirtiyor. Bakalım Google’ın Stadia hizmeti rakiplerine karşı önümüzdeki periyotta neler yapabilecek? Pekala si Google’ın oyun platformu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/googledan-oyun-platformu-stadia-hakkinda-aciklama-geldi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu