Android

Google’dan küsleri barıştıracak güncelleme!

Google, geçen yılın sonlarında yaptığı Bireyler uygulamasının güncellemesinde “Öne Çıkanlar” kısmı ekledi. Bu kısımdan favori bireyler ve son aramalar görüntüleniyor. Firma, artık de yaptığı yeni güncellemeyle Şahıslar uygulamasına “Sizin için” kısmı ekliyor. Bu kısımda Google Kişiler’e kayıtlı olanların doğum günü tarihleri ve kaç gün kaldığı üzere bilgiler yer alacak. Pekala, bu özellik nasıl çalışacak? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Google Bireyler sayesinde doğum günü tarihleri artık unutulmayacak

Kişiler uygulamasına yeni güncellemeyle “Sizin için” kısmı ekledi. Google Şahıslar Sizin için kısmında kişi listesinde yer alanların profil fotoğrafı, ismi ve doğum günü bilgileri yer alacak. Doğum günü tarihi için ek olarak ne kadar mühlet kaldığı da bu kısımda görünecek.

googledan kusleri baristiracak guncelleme 0 HJJZubSC

Kişiler uygulaması için eklenen “Sizin için” kısmı, 4.2 sürümünde mevcut. Uygulamayı Play Store üzerinden güncelleyerek yeniliğe ulaşmak mümkün. Ancak bu özelliği kullanmak için Kişiler’e kayıtlı insanların doğum günü tarihlerini de eklemek gerekiyor. Eklenmediği durumda doğum günü bilgisi Bireyler Sizin için kısmında görünmeyecek.

Bu özellik, tıpkı vakitte doğum günü gelen bireyleri aramak için de kullanıcılara kısayol sunacak. Böylelikle Şahıslar üzerinden doğum günü gelen kişiyi kolaylıkla aramak mümkün olacak.

Yenilik, bir manada rastgele birinin doğum gününü hatırlatan Google Asistan ile benzerlik gösteriyor. Google Asistan, telefona kaydedilen şahısların yaklaşan doğum günlerini bildirimle kullanıcılara hatırlatıyor.

Öte yandan tekrar belirtmek gerekiyor ki bu bildirimleri görmek için kişiyi SIM’e değil telefona kaydetmek gerekiyor. Yoksa doğum günü bilgisi görünmez ve hatırlatma bildirimi de gelmez.

YouTube video

Kaynak: https://shiftdelete.net/google-kisiler-dogum-gunu-hatirlatma

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu