iOS

Google’dan kıymetli yenilik! iOS’tan Android’e geçmek kolaylaşıyor!

Google’ın iOS‘tan Android‘e geçmek isteyen kullanıcılar için geliştirdiği Android’e Geç uygulaması, bugüne dek yalnızca Pixel serisiyle sonluydu. Bu nedenle farklı modellere sahip kullanıcılar, değerli bilgilerini kaybedeceklerinden endişelenmeleri nedeniyle değişiklik yapmaktan çekiniyorlardı. Neyse ki bu durum bir müddet evvel sorun olmaktan çıktı. Çünkü Google, uygulamanın kapsamını büyük ölçüde genişletti.

Android’e Geç, artık öteki modellerde de çalışacak

Google’ın Android’e Geç isimli iOS uygulaması; fotoğraf, görüntü, şahıslar, takvim aktiflikleri dahil birçok değerli dataların güvenli bir biçimde taşınmasına ortam sağlıyor. Ayrıyeten tüm bunları kablolarla uğraştırmadan süratli bir biçimde gerçekleştiriyor.

googledan kiymetli yenilik iostan androide gecmek kolaylasiyor 0 5M6Iywyv
iOS’tan Android’e geçmek

Android’e Geç, yararlı bir yazılım olmasına karşın bugüne dek yalnızca Google Pixel modelleri tarafından kullanılabiliyordu. Samsung ve Xiaomi üzere farklı şirketlerin cihazları ilgili uygulamadan yararlanamıyordu. Lakin bu durum artık değişti. Google, hizmetin kapsamını genişletme kararı aldı.

Google, iOS’tan Android’e geçmek isteyen kullanıcıların data kaybı yaşamasını ortadan kaldırmak için kelam konusu uygulamayı Android 12 çalıştıran tüm telefonlara açık hale getirdi. Lakin eski sürümleri kullanan modeller için tıpkı durum maalesef devam ediyor. İlerleyen periyotlarda bu konuyla ilgili bir gelişme olup olmayacağı da merak konusu.

Tabii Apple cephesinde de benzer bir durum söz konusu. Şirketin iOS’a taşı isimli bir Android uygulaması var. Hatta geçtiğimiz haftalarda yapılan güncellemeyle artık WhatsApp içeriklerinin de data kaybı olmadan taşınmasına ortam sağlandı. Elhasıl, 2022 itibariyle iki taraf da data kaybını asgarî düzeylere indirmek için ağır mesai harcıyor.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Daha evvel iki işletim sistemi ortasında geçiş yaparken data kaybı yaşadınız mı? Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/google-dan-onemli-yenilik-iostan-androide-gecmek-kolaylasiyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu