Sıradaki içerik:

Twitch eklentisi İle ‘Detroit’ Oyunu’nu Siz Yönetin

e
sv

Google’dan Daha Basit Akıllı Arayüz Geliyor

avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Akıllı ekranlar artık sadece fotoğraf çerçeveleri yüceltilmiyor. Giderek daha fazla insanın evde kalmasıyla, bu cihazlar video kameralar aracılığıyla sevdiklerinin evlerine de bir pencere sağlıyor. Ancak, yakın zamanda biriyle yetenekli olabilecek daha az teknoloji meraklısı kullanıcı için, yüz yüze yardım olmadan kurmak zor olabilir. 

Google bu süreci kolaylaştırmanın bir yolunu bulmak istiyor ve Washington Eyaletindeki bazı emeklilik topluluklarında “yeni bir deneyim” başlatıyor. Şirket aynı zamanda bu bölgedeki yedi Merrill Gardens topluluğundaki sakinlere yaklaşık 1000 Nest Hub Max cihazı gönderiyor ve bu kişilerin sevdikleriyle bağlantı kurmasına yardımcı oluyor.

Bu ekranlarla, kullanıcılar Duo çağrıları üzerinden görüntülü sohbetler başlatabilir ve sevdiklerini ve iç açıcı anıları içeren dönen fotoğraf galerileri ayarlayabilir. Ancak herkes bir Nest Hub Max (veya bu konuda herhangi bir akıllı ekran) ile neler yapabileceğinizi bilmiyor. 

Merrill Gardens sakinlerine gönderdiği cihazlarda Google, video görüşmelerini kolaylaştırmak için kişi listelerini önceden yüklüyor. Test arayüzünde ayrıca “Ne yapabilirsiniz?” Şirket bir blog yayınında “hava raporlarını göstermek, alarm ayarlamak veya rahatlatıcı sesler çalmak için kısayollar gibi davranan” kartlar söyledi.

Google ayrıca, bu deneyimi “sakinler için gizliliği koruyacak şekilde” gerçekleştirdiğini ve cihazların “Nest’in filo yönetim sisteminde yönetildiğini ve ‘oturumu kapatılmış’ modda çalıştığını, yani ses depolanmadığını ve tüm etkinliklerin yürütüldüğünü açıkladı. anonimdir.”

Şirket, Asistan’ı kullanarak daha fazla kişi edinmenin yollarını araştırıyor ve kullanıcılara, hizmeti kullanmadıkları nedenlerden birinin ne yapabileceğini bilmeleri nedeniyle anket yaptı. Akıllı ekranda kartları kullanmak, benimsenmeyi teşvik etmenin bir yoludur. 

Arayüz şimdilik Merrill Gardens sakinleriyle sınırlı olsa da, bir Google sözcüsü yurt dışında bir siteye verdiği röportaj’da ”Sonunda tamamen aynı olmayacak, ancak aynı hedefe dayanan yeni bir deneyimin ortaya çıkacağını söyledi.”

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.