Sıradaki içerik:

WhatsApp Grup Aramalarındaki Kişi Sayısı Artıyor

e
sv

Google’dan Akıllı Banka Kartı Geliyor

230 okunma

Geçtiğimiz sene Apple, Goldman Sachs ile ortaklık kurup teknolojisi aleminde değişiklik yaratmış ve Apple Card’ı pazara sürmüştü. Esasında debit karttan çoğu olmayan Apple Card’a şimdi de Google’dan rakip geliyor. İşte Google’ın akıllı banka kartı G-Pay:

Google Akıllı Banka Kartı nedir?

Google’ın yeni debit kartı, kullanıcıların ortak bankayla bağlantı kurarak hesap eklemesine ya da kaldırmasına imkan sağlayacak. Kimlik doğruluğunu sağlama söz hususu olduğunda ise kullananlara PIN ve parmak izi seçenekleri sunulacak. Hem de kartın hem sanal hem de fiziksel formatlarda sahip olunan olması söz hususu.

Apple Card’a rakip olabilir mi?

Google’ın “Google Pay Card”ı birleşik etmek amacıyla yeni bir program ilerletmesi de muhtemel gözüküyor. Apple Card’ın aksine G-Pay’in akıllı banka kartı sistemiyle daha stabil çalışacağını söyleyebiliriz. Bu hal da Google’ın potansiyel olarak verilerden yararlanması ve yeni hizmetler oluşturması sağlayacak.

Özellikle Gmail ve YouTube gibi aniden çok platform ve hizmette kullananlara sunulması plan edilen Google akıllı kartın, CITI ve Stanford Federal Kredi Birliği gibi banka ortaklarıyla daha itimat edilir duruma gelmesi muhtemel. Peki ya siz Google’ın akıllı kartı ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce daha eskiden yasenean Huawei Card ya da Apple Card’a karşı rakip olmayı başarabilir mi?

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.