Sıradaki içerik:

Amazon’dan Market Hamlesi

e
sv

Google, Yavaş İnternet Sitelerini Tespit Edecek

250 okunma

Google, Chrome’un, yavaş siteleri belirlemesi ve etiketlemesi amacıyla çalışma yürütüyor.

Zor bir vazifiyeti başarmaya çalışan Google’ın çalışması, site sahiplerini sitelerini daha iyi uygulamalarla optimize edip hızlandırmaya teşvik edebilir.


Hiçbir kullanıcı, internet sitelerine geç bağlanmak istemez. Bir internet sitesine ne kadar süratli bağlandığınız, hem kullandığınız tarayıcıya hem de internet sitesinin kendine bağlıdır. Google, Chrome ile yavaş internet sitelerini belirleme ederek bağlanma hızlarını artırmaya teşvik etmek istiyor.

Google, şu an yüksek bağlanma sürati amacıyla optimizasyonu sonuçlanmış internet sitelerini tarifleyen bir rozet sistemi oluşturmanın ilk aşamalarında. Chrome’un geliştirici ekibi, internet sitelerinin bağlanma hızlarını belirleme etmek amacıyla değişik yöntemleri deniyor.


Google, internet sitelerinin performansını değerlendirmek amacıyla PageSpeed Insights ve LightHouse gibi uygulamaların kullanılmasını önermektedir. Google’ın bu uygulamaları, internet sitelerinin performanslarını meydana çıkardığı gibi, sitenin daha iyi araçlarla optimize edilip hızlandırılmasını da sağlamaktadır.

Google, üstünde çalıştığı bu etiketleme sistemi, internete sitesi sahiplerinin sitelerini daha iyi duruma getirmesini sağlayabilir. Etiketleme sistemi yardımıyla insanlar da, daha iyi performans yayınlayan internet sitelerini tercih edebilirler.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.