Yazılım

Google uyardı, Samsung ciddiye almadı: İşte Android’deki büyük sorun

iOS mu daha güvenli yoksa Android mi diye soracak olsak, bunun yanıtı kişiden kişiye değişiyor olabilir. Bununla birlikte eğer sorumuzu iOS mu daha çok kişi tarafından kullanılıyor yoksa Android mi diye değiştirecek olursak bu defa cevabımız kesin ve net olacaktır: Android. Yapılan son araştırmalara göre dünya genelindeki Android işletim sistemi kullanıcılarının oranı %70’in üzerinde. Bununla birlikte işletim sisteminin bu kadar popüler olmasında Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un payı da yadsınamaz.

Samsung, Android’in en iyi temsilcisi olmasının yanı sıra, piyasanın da Apple ile birlikte en önemi iki isminden biri olduğu için, Android konusunda yaşanacak her tür gelişme önce Samsung’u ilgilendiriyor. İşte Google mühendislerinden Lukasz Siewierski tarafından yapılan son açıklamada, bu nedenle doğrudan Samsung’a yönelik kabul edildi.

Google uyardı, Samsung ciddiye almadı: İşte Android’deki büyük sorun

Siewierski tarafından yapılan açıklamaya göre, Android işletim sistemindeki önemli sertifikalardan biri internete sızdırılmış durumda ve bunun bir sonucu olarak da kötü niyetli kişiler bu sertifikayı kullanarak telefonlara sızabilir. Üstelik bu sertifikanın MediaTek yonga seti kullanıcılarını ilgilendirdiği belirtildiği için, söz konusu sızıntıdan en çok Samsung’un bu yonga setini taşıyan modellerinin etkilenebileceği belirtildi.

Öte yandan bu açıklamanın ardından derhal bir yanıt veren Samsung ise, söz konusu hatayı 2016 yılında fark ettiklerini ve o zamandan bu yana bütün tedbirlerin alındığı için ortada hiçbir güvenlik sorununun bulunmadığını duyurdu.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/yazilim/google-uyardi-samsung-ciddiye-almadi-iste-androiddeki-buyuk-sorun-638d89b8ee1e051ac37cb8a3

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu