Sosyal Medya

Google, TikTok Rekabetini Artıracak

Kısa vakit ortamında bütün dünyada ünlenen ve milyonlarca kullanıcıya ulaşan TikTok, birtakım hükümetler doğrulusunda yasaklanmıştı. Google Discover, TikTok aynısı uygulamaların videolarını yayınlayacak.

Google, Short Videos ile TikTok rekabetini artıracak


TikTok, geçen haftalarda veri sızıntısı skandalı ile gündeme gelmişti. Bazı emniyet incelemecileri gerçekleştirdikleri araştırmalarda TikTok dahil olmak üzere 34 adet Çin menşeili programın akıllı telefonlardan veri sızdırdığını iddia etti.

tiktok teknobizdeyiz 2
Google, TikTok Rekabetini Artıracak 3

Hindistan hükümeti söz hususu bütün programları yasakladıktan kısa bir vakit sonra ABD senatosu da yasak ile alakalı tasarıyı onayladı. Bu hali avantaja çevirmek isteyen teknoloji devleri birer birer TikTok rakibi özelliklerini duyurmaya başladı.

İlk olarak Instagram, Reels özelliği ile karşımıza çıkmıştı. Android kullanıcılarında tespit edilen Google programsında tespit edilen Short Videos sekmesinde TikTok rakiplerinin kısa videolarını yayınlamaya başladı.

YouTube videoları, maç skorları ve hava hali ile öne çıkan Google Discover, her ay yüz milyonlarca kullanıcı doğrulusunda ziyaret ediliyor. TikTok’un Hintli rakibi Trell ve Google Area 120 projesi Tangi videolarını ön plana çıkaran yeni özellik yardımıyla çoğu program daha süratli büyüyecek.

Short Videos isimli sekmede tespit edilen içerikleri gizlemenize imkan tanıyan yeni özellik yardımıyla daha çok keyifli video keşfedebileceksiniz. Şirketin hangi kıstaslara uyan içerikleri yayınladığı şimdilik belli değil. Hem de birtakım analistler YouTube ekibinin Shorts ismini verilen TikTok aynısı bir sistem üstüne çalışmalar yaptığını iddia etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu