Google, TikTok Rekabetini Artıracak

2 dk


Kısa vakit ortamında bütün dünyada ünlenen ve milyonlarca kullanıcıya ulaşan TikTok, birtakım hükümetler doğrulusunda yasaklanmıştı. Google Discover, TikTok aynısı uygulamaların videolarını yayınlayacak.

Google, Short Videos ile TikTok rekabetini artıracak


TikTok, geçen haftalarda veri sızıntısı skandalı ile gündeme gelmişti. Bazı emniyet incelemecileri gerçekleştirdikleri araştırmalarda TikTok dahil olmak üzere 34 adet Çin menşeili programın akıllı telefonlardan veri sızdırdığını iddia etti.

Hindistan hükümeti söz hususu bütün programları yasakladıktan kısa bir vakit sonra ABD senatosu da yasak ile alakalı tasarıyı onayladı. Bu hali avantaja çevirmek isteyen teknoloji devleri birer birer TikTok rakibi özelliklerini duyurmaya başladı.

İlk olarak Instagram, Reels özelliği ile karşımıza çıkmıştı. Android kullanıcılarında tespit edilen Google programsında tespit edilen Short Videos sekmesinde TikTok rakiplerinin kısa videolarını yayınlamaya başladı.

YouTube videoları, maç skorları ve hava hali ile öne çıkan Google Discover, her ay yüz milyonlarca kullanıcı doğrulusunda ziyaret ediliyor. TikTok’un Hintli rakibi Trell ve Google Area 120 projesi Tangi videolarını ön plana çıkaran yeni özellik yardımıyla çoğu program daha süratli büyüyecek.

Short Videos isimli sekmede tespit edilen içerikleri gizlemenize imkan tanıyan yeni özellik yardımıyla daha çok keyifli video keşfedebileceksiniz. Şirketin hangi kıstaslara uyan içerikleri yayınladığı şimdilik belli değil. Hem de birtakım analistler YouTube ekibinin Shorts ismini verilen TikTok aynısı bir sistem üstüne çalışmalar yaptığını iddia etti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

37
5 Paylaşım, 37 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir