Google Stadia’da hangi oyunlar var?

2 dk


Google, bulut esaslı oyun platformu Stadia’da yer alacak olan oyunların listesini yayınladı.


Dünyanın en büyük arama motoru ve internet hizmetleri şirketi Google, senelik cirosu 140 milyar dolara ulaşan oyun sektörüne Stadia ile girdi.

Google geçen Mart ayında tanıtımını yaptığı ‘Stadia’ adlı bulut oyun düzeneğinin Kasım ayından itibaren 14 ülkede hizmete gireceğini duyurmuştu. Fakat oyun platformunun hangi oyunlara ev sahipliği gerçekleştireceği netleşmemişti.

TechRadar’da yer alan habere göre, Google’ın yeni oyun platformu Stadia ile alakalı merakla beklenilen soru yanıt buldu. Google resmi blog yazısında Stadia’da yer alacak oyunların listesini yayınladı.

İşte Google Stadia üzerinden ilk aşamada oynanabilecek oyunların listesi…

Assassin’s Creed Odyssey, Attack on Titan 2, Borderlands 3: Cyberpunk 2077, Darksiders Genesis , Destiny 2, Doom, Doom Eternal , Dragon Ball Xenoverse 2, Farming Simulator 19, Final Fantasy XV , Football Manager 2020, GRID, GYLT, Just Dance 2020, Kine, Metro Exodus, Mortal Kombat 11, NBA 2K20, Rage 2 , Red Dead Redemption 2, Samurai Shodown, Thumper , Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint, Tomb Raider, Rise of the Tomb Raider, Shadow of the Tomb Raider, Trials Rising, Watch Dogs: Legion, Wolfenstein: Youngblood

Google Stadia kumandaları 2020 senesinde satışa çıkacak. Google’ın bu aygıt amacıyla tespit ettiği fiyat ise 75 dolar.

STADIA HANGİ ÜLKELERDE KULLANIMA GİRECEK?

Bulut teknolojisiyle çalışacak olan sistem Kasım 2019’dan itibaren Kuzey Amerika ve Avrupa piyasasındaki Kanada, ABD, Belçika, Finlandiye, Danimarka, Fransa, Almanya, İrlanda, İngiltere, İtalya, Hollanda, Norveç, İspanya, İsveç ve İngiltere’de satışa çıkacak

STADIA’NIN FİYATI NE KADAR?

Stadia’nın başlangıç paketinin fiyatı 129 dolar olarak belirlendi. Paket kapsamında bir Stadia kumandası ve Chromecast Ultra TV adaptörü bulunuyor. Hem de Stadia Pro platformuna üç aylık abonelik de tekrar bu paket ortamında yer alıyor.

Öte yandan, aylık abonelik alan kullanıcılar Stadia Pro’daki oyunlara erişim sağlayabilecek. Ne var ki bütün oyunlar aylık 9,99 dolar dahilindeki pakette yer almıyor. Zira, yeni çıkan oyunlar amacıyla ilaveten ödeme yapılacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

36
5 Paylaşım, 36 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir