Sıradaki içerik:

Call Of Duty Mobile & Among Us 2020’nin En İyi Mobil Oyunu Adayı

e
sv

Google Stadia Çok Yakında iOS’a Gelecek!

1220 okunma

Google, Stadia hizmetinin merakla beklenen iOS sürümünü test etmeye hazırlanıyor. Ancak burada her şey o kadar basit değil. App Store’un tuhaf yeni oyun akışı politikasından kaçınmak için Google, Stadia’nın iOS sürümünü Apple’ın kurallarını tamamen atlayarak normal bir web uygulaması haline getirecek.

Çok uzun zaman önce Apple, yeni bir App Store politikası kapsamında oyunların dağıtımını esasen yasakladı. Bunun anlamı, şirketin yayınlanan oyunların tüm içeriğini görüntüleyemeyeceği gerçeğinde yatmaktadır. Basitçe söylemek gerekirse, Amerikan şirketi mağazasına yeni oyunlar koymak için daha da fazla komisyon almak istiyordu.

Google, Web Uygulaması (PWA) yetenekleri sayesinde Apple’ın yeni kurallarını tamamen atlamanın bir yolunu buldu. Bu tür bir uygulama, Google’ın tanıdık bir mobil istemcinin deneyimini, bir uygulama olarak bile kurulabilen akıllıca tasarlanmış bir web sitesine kopyalamasına olanak tanır.

Google, Stadia iOS PWA’nın herkese açık testinin birkaç hafta içinde başlayacağını doğruladı. Genel performansı ve temel işlevleri kontrol etmeyi planlıyorlar, bu nedenle, büyük olasılıkla, en eski beta hemen piyasaya sürülecek ve bu en hoş deneyim olmayacak.

Bugüne kadar, beta testine katılmak için nasıl kayıt olunacağı veya nasıl yapılacağı hakkında hiçbir bilgi yoktur. Ancak Google’ın bu olayı çok fazla geciktirmesi pek olası değil.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.