Google Stadia Çok Yakında iOS’a Gelecek!

1 dk


Google, Stadia hizmetinin merakla beklenen iOS sürümünü test etmeye hazırlanıyor. Ancak burada her şey o kadar basit değil. App Store’un tuhaf yeni oyun akışı politikasından kaçınmak için Google, Stadia’nın iOS sürümünü Apple’ın kurallarını tamamen atlayarak normal bir web uygulaması haline getirecek.

Çok uzun zaman önce Apple, yeni bir App Store politikası kapsamında oyunların dağıtımını esasen yasakladı. Bunun anlamı, şirketin yayınlanan oyunların tüm içeriğini görüntüleyemeyeceği gerçeğinde yatmaktadır. Basitçe söylemek gerekirse, Amerikan şirketi mağazasına yeni oyunlar koymak için daha da fazla komisyon almak istiyordu.

Google, Web Uygulaması (PWA) yetenekleri sayesinde Apple’ın yeni kurallarını tamamen atlamanın bir yolunu buldu. Bu tür bir uygulama, Google’ın tanıdık bir mobil istemcinin deneyimini, bir uygulama olarak bile kurulabilen akıllıca tasarlanmış bir web sitesine kopyalamasına olanak tanır.

Google, Stadia iOS PWA’nın herkese açık testinin birkaç hafta içinde başlayacağını doğruladı. Genel performansı ve temel işlevleri kontrol etmeyi planlıyorlar, bu nedenle, büyük olasılıkla, en eski beta hemen piyasaya sürülecek ve bu en hoş deneyim olmayacak.

Bugüne kadar, beta testine katılmak için nasıl kayıt olunacağı veya nasıl yapılacağı hakkında hiçbir bilgi yoktur. Ancak Google’ın bu olayı çok fazla geciktirmesi pek olası değil.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

43
6 Paylaşım, 43 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir