Google Sağlık Verilerinizi Kopyalıyor Olabilir!

1 dk


Google, milyonlarca Amerikalıdan detaylı sağlık kaydı bilgi kapasitesi topluyor ve Kaynaklara göre hastaları ya da hekimleri bu hususta bilgilendirmedi. WSJ’ye göre, ABD’deki en büyük ikinci sağlık sistemi olan St. Louis odaklı Yükseliş, laboratuar sonuçları, tespit ve hastaneye yatırma girdilerinin yanı sıra hasta adlarıyla ve doğum tarihleriyle tamamlanan sağlık geçmişlerini Google ile paylaşıyor.

Bu proje “Nightingale Projesi” olarak adlandırıldı ve mevzuya aşina bir şahıs WSJ’ye, en az 150 Google çalışanının on milyonlarca hasta ile alakalı bilgilere erişimi olduğunu söyledi. Google’ın bilgileri yeni bir program tasarlamak amacıyla kullandığı bildiriliyor.

Bu bir mahremiyet istilası gibi görünse de, Sağlık Sigortası Taşınabilirliği ve Sorumluluk Yasası (HIPPA) tipik olarak, hastanelerin sıhhat hizmeti sağlamasına yardımcı olmak amacıyla kullanılmışsa, hastalara iş ortaklarıyla veri paylaşmasını sağlıyor. Google, Amazon, Apple ve Microsoft gibi şirketler kendilerini sıhhat bölümünde daha alakalı duruma getirmeye çalıştıklarından, büyük ihtimalle daha çoğunu göreceğiz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

51
6 Paylaşım, 51 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir