Sıradaki içerik:

Samsung’un QLED Ekranlı Galaxy Book Dizüstü Bilgisayarları Satışa Sunuldu

e
sv

Google Podcast’ler, Podcast’lere Dinleyicileri Hakkında Daha Fazla Veri Verecek

575 okunma

Google Podcast’ler, podcast’lere bölümlerinin nasıl performans gösterdiğiyle ilgili daha iyi bir fikir verecek. Google Podcasts Manager aracı, dinleyiciler hakkında daha fazla veri sunacak, potansiyel olarak podcast’lerin reklam satmasına yardımcı olacak, kitlelerinin ne duymak istediklerini anlayacak ve gösterilerini daha etkili bir şekilde yapılandırmalarına yardımcı olacak. 

Podcast’lerin erişmeye zorladığı bir özellik. Bilgiler, şovların platformda nasıl çalıştığı, insanların bir bölümde nereye bırakıldıkları, ne kadar süre dinledikleri ve insanların toplam dinleme süresi gibi metrikleri içeriyor.

Google ayrıca podcast’lere, kullanıcıların telefonlarına, tabletlere, masaüstü bilgisayarlara ve akıllı hoparlörlere gösterilerine erişmek için ne tür cihazlar kullandığını da söyleyecektir. Google Podcast’ler, bir iOS ve Android uygulaması olarak ve Google arama, Google Asistan, Android Auto ve web üzerindeki podcasts.google.com adresinde bulunuyor.

Google, herhangi bir şovu web üzerinde bir RSS feed’i ile otomatik olarak dizine ekler, bu nedenle podcast’lerin Google Podcast’lerde gösterilerini almak için Google Podcasts Manager’ı kullanmasına gerek yoktur. Bununla birlikte, bu yeni verilere erişmek istiyorlarsa, RSS yayınlarının sahipliğini doğrulamaları gerekir. Podcasts Manager’da ilk kez oturum açtıklarında, yayınların <googleplay: owner> veya <itunes: owner> etiketinde listelenen sahibe bir doğrulama kodu e-postayla gönderen doğrulama işlemi boyunca yönlendirilirler. . Daha sonra, Podcasts Manger’daki feed doğrulama sayfasına doğrulama kodunu girmeleri gerekir.

Bu yeni analitikte özellikle eksik olan, Google Podcast’lerin ana rakiplerinden Spotify’ın platformundaki podcasters için birincil satış noktalarından biri olarak reklamını yaptığı dinleyici demografik verileridir. Apple demografik veriler sağlamıyor , ancak bu aynı zamanda şirketin kullanıcı gizliliğini koruma konusundaki daha geniş duruşu ile de örtüşüyor. Google, Verge’a “şu anda” demografik bilgi sağlamayacağını söylüyor .

Podcast yayıncıları daha yakın zamanda daha fazla dinleyici verilerine erişebildi. Apple, analitik özelliğini 2017’de piyasaya sürdü ve Spotify , gösterge tablosunu geçen yıl betadan çıkardı.

Bu verilere kolayca erişilebilmeden önce, podcasters şovlarının kitlesi hakkında çevrimiçi anketler gibi kendi tanıtımları hakkında bilgi edinmek zorundaydı. Spotify, Apple ve şimdi Google kendi platform analizlerini sunmaya başlamış olsa da, podcast’ler bir şovun nasıl performans gösterdiğiyle ilgili daha kapsamlı bir fikir bir araya getirmek için her şeyi tek bir yerde harmanlamak için ellerinde biraz manuel çalışma yapmak zorundalar.

Dinleyicilerin dayandığı yerler ve kaç yaşında oldukları gibi demografik veriler hala eksiktir. Ancak Google’ın bu bilgilere kesinlikle erişimi vardır ve podcast’lerin kitleleri hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olabilir. Bununla birlikte, dinleyiciler, bir şova her eriştiğinde verilerini kaybettiklerini kabul etmelidir, bu da bazı insanları rahatsız edebilir, özellikle de podcast’ler müzik veya diğer ses ortamlarından daha hassas ve anlatıcı konuları kapsayabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.