Google Play’de Telegram İndirmeleri 1 Milyarı Geçti

2 dk


Akıllı telefonlar ve bilgisayarlar için platformlar arası bir haberci olan Telegram, Google Play mağazası aracılığıyla 1 milyar yüklemenin kilometre taşını geçti. Böylece, uygulama Android cihaz sahipleri tarafından bir milyardan fazla kez indirildi.

Google Play üzerinden yapılan 1 milyar yüklemenin, toplam Telegram indirme sayısını yansıtmadığını belirtmek önemlidir. Gerçek şu ki, uygulama Apple iOS cihazları, Windows, macOS ve Linux işletim sistemli kişisel bilgisayarlar için de mevcut.

Messenger, Rus kullanıcıları arasında çok popüler. Yakın zamanda yayınlanan verilere göre, Telegram Rusya’da Facebook ve WhatsApp’ın toplamından daha fazla trafik oluşturuyor

Telegram, reklam yayınlarını test etmeye başlayacak

Telegram messenger, sponsorlu mesajları aktif olarak test etmeye başladı. Kaynak Telegram Info buna dikkat çekti. Resmi Telegram çeviri platformunda reklam fırsatları hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Açıklamaya göre sponsorlu gönderiler, kanal yönetiminden değil, messenger’dan gelen reklamlardır. Hizmeti sağlamak için Telegram, isteyenlerin reklam satın alabilecekleri özel bir web sitesi oluşturacaktır. Yayınların maliyetinin nasıl hesaplanacağı henüz belli değil.

Maksimum gönderi uzunluğu 160 karakter olacaktır. Şirket, reklam yayınlarındaki kullanıcı tıklamalarını izlemeyecek ve faaliyetlerle ilgili bilgileri üçüncü taraflara aktarmayacaktır. Ayrıca geliştiriciler, içlerinde üçüncü taraf kaynaklara bağlantı gönderilmesini yasaklayacaktır.

Yeni özelliklerin test edilmesinin ne zaman başlayacağını bilmiyoruz. Bunun, hizmetin platformdaki son hali olmaması da muhtemeldir; ve şirket bunu değiştirecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

55
7 Paylaşım, 55 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir